Porady

Fabryka Stropów: wybieramy strop

04.11.2015

Dobrze wybrany strop powinien zapewnić nam komfort cieplny, komfort akustyczny oraz oczywiście komfort użytkowania. Raz wybranego stropu nie wymienisz. Dlatego - właściwy wybór ma znaczenie!

Jeżeli wzięliśmy wysoki kredyt na nasz wymarzony dom, to chcemy się do niego jak najszybciej wprowadzić, powinniśmy więc szukać systemów stropowych, które skrócą nam czas pracy do minimum: z 21 do 1 dnia. Możliwość taką dają płyty strunobetonowe, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Lekki Strop Panelowy SMART.

W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na strop typu TERIVA warto zastosować rozwiązania zapewniające dodatkowe korzyści wpływające na oszczędności kosztów i energii cieplnej. Przykładem takich produktów są stropy:

  • TERIVA LIGHT charakteryzuje się o 735% wyższym współczynnikiem oporu przenikania ciepła w dół od stropu zbudowanego na bazie klasycznego żwirobetonowego pustaka o 3-komorach. TERIVA LIGHT jest proponowana wszędzie tam, gdzie różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniami jest duża np. pomiędzy garażem, a pomieszczeniami mieszkalnymi.
  • TERIVA BASE to Jeżeli wariant pośredni, w którym wypełnienie stanowi pustak keramzyto-betonowy 10-komorowy TERMO (o 136% wyższy, wspominany wcześniej, współczynnik oporu przenikania ciepła w dół).
  • TERIVA PLUS (gwarantujący oszczędności na betonie na poziomie 20% w porównaniu do tradycyjnych stropów TERIVA).

Przy wyborze stropu bardzo przydatna okaże się KARTA OCENY SYSTEMU STROPOWEGO

źródło i zdjęcia: Fabryka Stropów Sp.z o.o.