Porady

Fol-Tech: Zakładanie oczka wodnego

03.11.2015

Otoczone roślinami oczko wodne przyciąga uwagę i zdobi otoczenie. Wprowadza nastrój relaksu i uspokaja. W upalne dni poprawia mikroklimat ogrodu i daje wrażenie chłodu. Można je zrobić samemu. podpowiadamy, jak zbudować oczko wodne w ogrodzie.

Oczko wodne można dzisiaj założyć znacznie łatwiej i taniej niż odbywało się to jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Bardzo rzadko stosujemy dzisiaj glinę ze żwirem, betonowanie zbirnika zastąpiono przez wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Budowa oczka wodnego. Przy budowie bardzo małego zbiornika możemy wykorzystać gotowe plastikowe formy, przy budowie większych - folie różnego rodzaju. Należy jednak pamiętać, że stosowanie zwykłych folii budowlanych jest bardzo niewskazane przy budowie oczek - a wynika to z braku stabilizacji UV i małej elastyczności produktu.

Oczko wodne w Szczecinie

Oczko wodne w SzczecinieOczko podczas naszej pierwszej wizyty było już "zaizolowane" banerami PVC, łączonymi za pomocą silikonu, więc problem właścicieli z utrzymaniem jakiegokolwiek poziomu wody był oczywisty. Przez kilka lat zbiornik straszył i właścicieli posesji i gości ich odwiedzających.Zbiornik wykonaliśmy praktycznie od zera. Efekt końcowy będzie widoczny za rok, wtedy kiedy nasze rośliny zaczną "żyć własnym życiem" w tym pięknym zbiorniku.

źródło i zdjęcia: Fol-Tech