Porady

KLAFS: Jak długo i jak często można korzystać z sauny?

27.10.2015

Regularne korzystanie z sauny pozwoli Państwu na osiągnięcie długoterminowych efektów zdrowotnych. Jednak, jak przy stosowaniu leków, trzeba korzystać z sauny w odpowiednich ilościach.

Korzystanie z sauny raz w tygodniu jest rozsądnym programem, który przyczynia się do dobrego samopoczucia i stabilnego stanu zdrowia. Mogą Państwo każdorazowo delektować się trzema sesjami, które jednak w fazie ogrzewania nie powinny przekraczać 12 - 14 minut. Dwukrotne w tygodniu korzystanie z sauny jest dawką zalecaną przez lekarzy przy występowaniu różnych dolegliwości jak np. podatność na infekcje, zbyt wysokie ciśnienie, napięciowe bóle głowy i astma. W tym wypadku wystarczające są dwie sesje, które powinno się ograniczyć czasowo tak, aby nie przegrzać organizmu.Dwukrotne w tygodniu korzystanie z sauny jest dawką zalecaną przez lekarzy przy występowaniu różnych dolegliwości

Nie ma nic złego w chodzeniu do sauny trzy razy w tygodniu. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie przebywać w niej zbyt długo, ochłodzić się po kąpieli i aby przerwa na odpoczynek nie trwała zbyt krótko. Odwiedzając saunę tak często, wystarczy jedna sesja. Saunowanie w celu poprawy stanu zdrowia nie powinno być jedynym sposobem, aby to osiągnąć. Trzeba brać pod uwagę przebieg całego swojego dnia. Ten, kto pływa dwa kilometry dziennie lub w inny sposób obciąża się fizycznie, nie powinien korzystać z sauny dwa razy w ciągu dnia. Właściwa ilość wejść do sauny w ciągu tygodnia zależy także od Państwa fizycznego i psychicznego samopoczucia. Jeśli wchodzi się do sauny zmęczonym problemami dnia codziennego, wówczas korzystanie z niej nie przyniesie oczekiwanego efektu. Najlepszą zasadą tolerancji działania sauny jest korzystanie z niej przy dobrym samopoczuciu.

źródło i zdjęcia: KLAFS

Firma powiązana:

Klafs

Telefon 61 438 39 20
www.klafs.pl
info@klafs.pl

Klafs