Porady

Czy bejce można nakładać na wszystkie gatunki drewna? - odpowiada V33

21.09.2015

Najlepszy efekt uzyskuje się na drewnie jasnym, zwłaszcza w przypadku Pastelowej bejcy do drewna V33. Egzotyczne gatunki drewna należy najpierw odtłuścić przy użyciu Rozpuszczalnika V33. Firma V33 nie poleca bejcy do drewna bukowego z uwagi na jego bardzo nierównomierną porowatość (plamki). W tym wypadku lepszy jest barwny lakier.

Barwienie drewna - bejcowanie

Bejce nadają drewnu wspaniałe kolory. Na szlachetnych gatunkach (wiśnia, orzech, mahoń, grusza itp.) podkreślają naturalny rysunek słojów. Bejca jest produktem dekorującym drewno, po wyschnięciu należy na nią nałożyć produkt wykończeniowy, np. lakier lub wosk.

Bejce należy nakładać za pomocą Kłębków bawełnianych Libéron na drewno surowe, zgodnie z kierunkiem słojów. Aby bardziej zaakcentować kolor, można nałożyć drugą warstwę produktu po wyschnięciu pierwszej. Nie należy zapomnieć o usunięciu nadmiaru bejcy czystą bawełnianą ściereczką, ponieważ może on zepsuć efekt warstwy wykończeniowej. Przed nałożeniem jakiegokolwiek wykończenia, produkt należy pozostawić do wyschnięcia na czas podany na opakowaniu.

Bejce wodne - Bejca do drewna Libéron

Dodatek żywic akrylowych w bejcach Libéron zapewnia bardzo łatwe i równomierne rozprowadzanie produktu. Bejce wodne doskonale podkreślają naturalny rysunek słojów drewna, idealnie nadają się do stosowania na jasne, miękkie gatunki drewna (sosna, świerk, jodła itp.).

Bejce rozpuszczalnikowe - Bejca w odcieniach drewna V33, Bejca pastelowa do drewna V33

Bejce V33 na bazie alkoholu wnikają głębiej w drewno i w związku z tym zalecane są na twarde gatunki drewna (np. dąb, kasztan). Bejce te nie powodują pęcznienia drewna i charakteryzują się krótkim czasem schnięcia.

Nakładanie podkładu ochronnego

Po nałożeniu bejcy zalecamy pokryć powierzchnię warstwą Podkładu ochronnego do mebli Libéron.

Najpierw za pomocą pędzla należy nałożyć jedną warstwę podkładu, a dopiero potem wybraną powłokę wykończeniową (lakier lub wosk). Zawarta w Podkładzie ochronnym żywica utrwala kolor bejcy i tworząc przezroczystą powłokę zabezpiecza drewno przed zaplamieniem, a także wypełnia drobne ubytki i zadrapania. Po wyschnięciu podkładu drewno należy delikatnie przetrzeć papierem ściernym.

Więcej - link tutaj.

źródło i zdjęcia: V33

Firma powiązana:

V33 Polska

Telefon 61 894 51 00
www.v33.pl
v33pl@v33.com

V33 Polska