Porady

Saunal: Jaki byłby najwłaściwszy rodzaj drewna i wyposażenia do sauny publicznej?

15.09.2015

Bardzo dobrze w kabinach publicznych sprawdza się boazeria ze świerku skandynawskiego oraz samba afrykańska na leżankach. Ze względu na koszty eksploatacji i budowy należy dobrze przemyśleć wielkość planowanej kabiny - z doświadczenie wiemy iż w miejscach publicznych w zupełności wystarczy kabina o wym 2mx2m (dwu-trzy osobowa). Bezwzględnie wymagany jest natomiast piec z zewnętrznym panelem sterującym. Dobrze byłby widziany przycisk alarmowy do wyprowadzenia na zewnątrz.

Świerk skandynawski - drewno do sauny

Podsumowując, drewno do budowy sauny muszą mieć właściwą wilgotność, być wolne od wad obróbki, a wady naturalne, takie jak, np. sęki mogą występować w niewielkim zakresie – skala zależy od gatunku drewna, powinny być gładko szlifowane i czyste. Przy wyborze materiału nie należy kierować się ułatwieniami, gdyż może to mieć opłakane skutki w późniejszym czasie podczas eksploatacji.

Przykładem może być użycie sosny, zamiast świerku skandynawskiego. Jest o wiele tańsza, ale ma też dużą zawartość żywicy, co ją automatycznie dyskwalifikuje. Z kolei niska gęstość abachi sprawia, że w wysokiej temperaturze drzewo to nie nagrzewa się zbytnio i można na nim usiąść, bez obawy o oparzenia.

Na koniec pozostaje najprzyjemniejsza część – pełen relaks, przyjemność dla ciała i duszy, popuszczone wodze fantazji…w skrócie, przyjemna w doznaniach euforia – tego właśnie dostarczy wypieszczona od początku do końca sauna.

Więcej na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Saunal

Firma powiązana:

Saunal

Telefon 29 717 61 16, 606 58 92 90
www.saunal.pl
saunal@saunal.pl

Saunal