Porady

Jak okna stają się lżejsze - podnośnik skrzydła firmy Winkhaus

10.08.2011

Z biegiem czasu częste zamykanie i otwieranie okna powoduje minimalne obniżanie się skrzydła. Odczuwamy je jako problemy z domknięciem okna,  które mogą być naprawdę irytujące. Zamiast używać siłowych rozwiązań lub nieustannie wzywać fachowca, sięgnijmy po podnośnik skrzydła firmy Winkhaus. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które posiadają w swoim mieszkaniu duże, ciężkie okna.

Duże okna stają się lżejsze

Ciężar skrzydła okiennego zależy od jego rozmiaru oraz zastosowanych szyb. Pakiety 3-szybowe o podwyższonych parametrach termoizolacyjności, antywłamaniowości lub dźwiękoszczelności znacznie zwiększają wagę skrzydła. Każdorazowe otwieranie i zamykanie okna obciąża dolny zawias, na który działają duże siły. W przypadku dużych, ciężkich okien z czasem dochodzi do obniżenia skrzydła o kilka milimetrów, co skutkuje utrudnionym zamykaniem i otwieraniem okna. 

Prostym i genialnym rozwiązaniem tego problemu jest podnośnik skrzydła FH opatentowany przez firmę Winkhaus. Działając na zasadzie wahadła, przy zamykaniu okna podnosi skrzydło i zapobiega jego ocieraniu się o ramę. Podnośnik FH unosi skrzydło nawet do 8,5 mm w górę! W ten sposób łatwo wraca ono do swojej pozycji w ościeżnicy. Teraz można je zaryglować bez żadnego wysiłku.

Podnośnik skrzydła przedłuża czas bezproblemowego funkcjonowania okien, zwiększając  komfort ich użytkowania. Bez użycia siły umiejscawia skrzydło we właściwej pozycji, zapewniając płynne zamykanie. Dzięki temu profil ramy nie ulega ścieraniu i zachowuje swój estetyczny wygląd. Specjaliści z firmy Winkhaus rekomendują montaż podnośnika w oknach szerokich lub oknach o dużym ciężarze (wyposażonych w specjalne szyby), ponieważ to one są najczęściej narażone na problemy z domknięciem. 

Jak dobrać i jak zamontować podnośnik skrzydła firmy Winkhaus?

Podnośnik FH firmy Winkhaus jest niezależny od okucia, a dzięki odpowiednim rozmiarom pasuje do wszystkich popularnych na rynku profili okiennych. Nadaje się nie tylko do standardowych okien, ale także do dwuskrzydłowych (sprawdza się zarówno w skrzydle rozwieranym jak i uchylno-rozwieranym) oraz o nietypowym kształcie lub rozmiarze.

Aby dopasować odpowiedni podnośnik do naszych okien, wybieramy jeden z 6 wariantów zgodnie z instrukcją zawartą w karcie katalogowej produktu. Prosty montaż podnośnika FH także ilustruje instrukcja. Mocujemy go dwoma wkrętami w dowolnym punkcie ramy, w zależności od tego, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Podnośnik FH w ofercie Winkhaus jest niezastąpionym uzupełnieniem okien długo użytkowanych, które zaczynają sprawiać kłopoty. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będziemy mogli cieszyć się sprawnymi oknami jeszcze wiele lat.

Cena: 9,84 zł brutto / szt.

Źródło: GutPR

Więcej