Porady

Na co zwracać uwagę przy ciepłym montażu okien?

10.08.2011

Rozwiązania energooszczędne przestały być już tylko modnym trendem. Prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na energooszczędność w swoim domu już na etapie jego budowy. Najpowszechniejszym zabiegiem jest zamontowanie energooszczędnych okien.

Nawet najlepsze parametry nie zagwarantują nam komfortu, jeśli stolarka okienna zostanie źle zamontowana. Sposobem na to jest ciepły montaż okien. Na czym on polega oraz na co zwracać uwagę? Na te pytania odpowiada dyrektor handlowy firmy OknoPlus - Izabela Tryba.

Na co zwracać uwagę przy ciepłym montażu okien?

Najprościej rzecz ujmując ciepły montaż polega trwałym i przede wszystkim skutecznym uszczelnieniu połączenia okna z murem. Oprócz tradycyjnej pianki montażowej używa się do tego dodatkowych materiałów termoizolacyjnych, m.in. takich jak folie oraz taśmy paroszczelne, paro przepuszczające.

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż od samego początku, aż do końca usługi ciepłego montażu wymagana jest fachowość poparta solidnością. W przypadku ciepłego montażu najważniejsza jest jednak wiedza jak prawidłowo  zaizolować miejsca między ramą okna a murem- wyjaśnia Izabela Tryba z OknoPlus.

Ciepły montaż polecany jest do każdego rodzaju okien, jednak najbardziej efektywny będzie w duecie z oknami energooszczędnymi, jak np. okna THERMO z pakietem trzyszybowym oferowane przez OknoPlus, które są „cieplejsze” od tradycyjnej stolarki aż o 45%*. Takie połączenie zagwarantuje nam komfort cieplny, a także zmniejszy rachunki za energię. - radzi Izabela Tryba. 
 
Oferowany przez OknoPlus ciepły montaż okien ma na celu likwidację tzw. mostków termicznych czyli miejsc słabo zaizolowanych powstających na styku okna z murem . Im jest ich więcej, tym więcej ciepła traci dom, a co za tym idzie- zwiększają się koszty zużytej energii potrzebnej na jego ogrzanie. Ponadto, przy nieprawidłowej izolacji może dojść do przemarzania i zawilgocenia ścian, co w efekcie często doprowadza do powstania nieestetycznej, a co gorsze, szkodliwej dla zdrowia  pleśni - ostrzega ekspert i dodaje:

By mieć pewność, że usługa montażu  okien odbyła się w sposób fachowy, należy zwrócić uwagę na kwalifikacje ekipy, która go przeprowadza. By mieć gwarancję jakości firma OknoPlus zapewnia swoim pracownikom gruntowne szkolenia poparte godzinami praktyk. M.in. ekipy montażowe  OknoPlus przeszły szkolenia w zakresie prawidłowego ciepłego montażu co zostało potwierdzone certyfikatami  renomowanych koncernów – SOUDAL i BRUEGMANN - informuje Izabela Tryba.

Decydując się na energooszczędny dom pamiętajmy, że same produkty to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa proces budowy oraz montażu poszczególnych elementów. By nasz dom stał się w przyszłości azylem ciepła i domowego ogniska warto zdecydować się na ciepły montaż, którego dokona przeszkolona załoga np. z firmy OknoPlus.

Źródło: GutPR

Więcej

Firma powiązana:

OknoPlus

Telefon 12 277 57 00, 0 800 13 00 54 (infolinia)
www.oknoplus.com.pl
biuro@oknoplus.com.pl

OknoPlus