Porady

Jak ocieplić sterylną biel łazienki?

31.08.2015

Białe łazienki zawsze cieszyły się sporą popularnością, jednak część osób ciągle ma obawy, czy biała łazienka nie będzie zbyt sterylna, szpitalna, kojarząca się z kuchnią w barze mlecznym, przez co chłodna i nieprzytulna.

Galerie Venis - alternatywa dla białej łazienkiNa szczęście przy obecnym bogactwie oferty płytek ceramicznych jest wiele niezawodnych sposobów na ocieplenie wnętrza łazienki. Co zrobić, aby biała łazienka była przytulna? A oto klika porad od projektantów wnętrz z GALERIE VENIS DESIGN STUDIO.

  • Zastosowanie elementów z płytek drewnopodobnych jako dekoracje na ścianach lub na podłodze jest bardzo częstym zabiegiem ocieplającym wnętrze. Płytki drewnopodobne stosuje się również do budowy blatów podumywalkowych. Jest to zdecydowanie praktyczniejsze rozwiązanie niż naturalne drewno.
  • Dodanie do białych płytek elementów dekoracyjnych lub nawet całych ścian z innych, często odmiennych charakterem kolekcji. Przykładem „dodatku do bieli” może być kolekcja eleganckich, lekko wypukłych, „żakardowych” płytek VENIS Florencia.
  • Zastosowanie mozaik drewnianych, np. mozaiki L’Antic Colonial Wood Even lub Wood Feel, nadaje łazience niepowtarzalny charakter oraz ociepla wnętrze. Należy tylko pamiętać, że mozaiki drewniane nie powinny być stosowane w strefie mokrej łazienki, czyli narażonej na bezpośrednie działanie wody.
  • Zastosowanie modnych obecnie płytek 3D, które przez swoją przestrzenną strukturę budują ciepły klimat wnętrza. Faktura płytki sprawia, że płytka oświetlana jest nierównomiernie, tworząc delikatne cienie i ożywiając w ten sposób wnętrze łazienki.
  • Wprowadzenie do łazienki dodatków w ciepłych kolorach. Nie muszą to być duże elementy takie jak ręczniki, ale czasem wystarczy postawienie wazonu z ozdobami w ciepłych, kontrastowych barwach.
  • Światło w łazience to niezwykle szeroki temat. Tu powiedzmy jedynie, że rodzaj zastosowanego oświetlenia może całkowicie zmienić odbiór wnętrza.

Warto również wspomnieć, że biel ma nieskończenie wiele odcieni, więc jeśli boimy się wrażenia sterylności, zwróćmy uwagę na ten element i wybierzmy płytki o ciepłym odcieniu bieli.

Biel łazienki - Galerie Venis

źródło i zdjęcia: GALERIE VENIS