Porady

Co to jest rekuperacja? - wyjaśnia Vents - Group

26.08.2015

Powietrze - to życie. Świeże powietrze - to zdrowe życie. Do życia pozbawionego problemów związanych z bólami głowy, złym samopoczuciem, astmą, alergiami potrzebujemy świeżego powietrza.

Dlaczego potrzebna jest efektywna wentylacja?

Grzyb, pleśń i zanieczyszczenia będące wynikiem niewłaściwej wentylacji pomieszczeń oddziałują negatywnie nie tylko na sam budynek, ale również na zamieszkujących w nim ludzi.

Nie mniej niż zdrowotny, istotny jest aspekt ekonomiczny tego zjawiska. Stosując technologię odzysku ciepła z powietrza usuwanego i transferu tej energii do powietrza świeżego mamy do czynienia z rekuperację. Zwiększamy w ten sposób budżetowe oszczędności i jednocześnie chronimy środowisko.

Czy warto oszczędzać energię?

Ceny nośników energii zasilających nasze gospodarstwa domowe stale rosną co wpływa niekorzystnie na rodzinny budżet. Jednocześnie rośnie globalne zapotrzebowanie na energię, co z kolei wpływa na środowisko, pogarszając otaczające nas warunki ekologiczne.

Zmniejszając emisję ciepła na zewnątrz domów i innych pomieszczeń, oszczędzamy pieniądze w budżecie rodzinnym oraz chronimy naszą planetę przed groźbą ocieplenia klimatu. Nowoczesna technologia oferuje optymalne rozwiązanie umożliwiające efektywną wymianę powietrza przy jednoczesnej oszczędności energii cieplnej - centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła (rekuperatorem).

Co to jest rekuperacja? - wyjaśnia Vents- GroupWięcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Vents Group

Firma powiązana:

VENTS GROUP Sp. z o.o.

Telefon 61 832 45 30
www.vents-group.pl
biuro@vents-group.pl

VENTS GROUP Sp. z o.o.