Porady

Czy naprawiać starą posadzkę czy lepiej położyć nową? - radzi Zakład Kamieniarski Lastrico

14.08.2015

Renowacja posadzek – renowacje przeprowadza się zawsze po szlifie. Polega ona na rekonstrukcji ubytków powstałych poprzez wieloletnie użytkowanie posadzki. Naprawy wykonuje się specjalną chemią odpowiednio dobraną kolorystycznie do barwy kamienia. Efekt końcowy użycia masy wypełniającej niemalże nie różni się od wyglądu posadzki.

Kiedy kamień wymaga naprawy?

Posadzka ulega uszkodzeniu gdy spadnie na nią ciężki przedmiot (częste w przypadku marmuru) lub gdy dochodzi do pęknięć na skutek pracy budynku. Drugi przypadek to zazwyczaj wina źle zaprojektowanej dylatacji. Podczas procesu szlifowania odkrywa się wszystkie ubytki.

Proces naprawczy

Pęknięcia na marmurze dobrze jest dodatkowo rozwiercić. Celem tej czynności jest odpowiednia aplikacja masy naprawczej oraz dokładne usunięcie z miejsca naprawy tzw. elementów wolnych (kawałki kamienia). Tak przygotowana, dodatkowo odtłuszczoną powierzchnie zaczynamy naprawiać.

Aplikujemy masa naprawczą tak, aby po usunięciu nadmiaru kleju, posadzka była idealnie równa. Jeżeli ta czynność zostanie wykonana niewłaściwie to podczas polerowania powstaną kolejne dziury w tych samych miejscach.

Pytanie, które zadajemy sobie dość często to, czy naprawiać stara posadzkę czy lepiej położyć nową?

Bardzo często klienci zastanawiają się nad położeniem nowej posadzki. Stara posadzka, dobrze zplantowana, naprawiona, zapolerowana i zaimpregnowana, będzie jak nowa. A nawet jeszcze ładniejsza.

W tym momencie najważniejszy jest czynnik ekonomiczny. Odnowienie starej posadzki jest znacznie tańsze i szybsze niż położenie nowej.

Zrywanie starej posadzki, wyrównywanie podłoża, klej, nowe płytki (często niższej jakości niż te stare). Ponadto bardzo ciężko jest obecnie znaleźć porządnego fachowca do położenia kamienia. Jeśli podejmiesz decyzję o renowacji marmuru nic nie ryzykujesz a możesz sporo zaoszczędzić.

Jeżeli nie będziesz do końca przekonany. Zamów profesjonalną ekspertyzę, przyjedziemy, wycenimy, jeśli trzeba będzie przeprowadzimy renowację na kawałku posadzki, abyś mogł zobaczyć i zadecydować.

Profesjonalnie wykonana usługa, przyczyni się do odnowienia zniszczonego kamienia oraz przywróci jego naturalny blask.

Posadzka marmurowa wraz z usługą polerowania wykonuje LASTRICO Zakład Kamieniarski we współpracy z firmą Global-Service (www.e-globalservice.pl).

Kontakt do firmy - link tutaj.

Więcej informacji na stronie firmy Global-Service (www.e-globalservice.pl) - link tutaj.

źródło i zdjęcia: LASTRICO Zakład Kamieniarski

Firma powiązana:

Lastrico Zakład Kamieniarski Jan Ziętek

Telefon 91 424 13 54, 695 899 897, 601 796 943, 693 184 970
www.lastrico.pl
info@lastrico.pl

Lastrico Zakład Kamieniarski Jan Ziętek