Porady

Polder prezentuje obsługę zaworów wodnych w basenie ze skimmerem

18.08.2015

Nigdy nie zostawiaj otwartego zaworu zbiornika przelewowego i otwartych zaworów odkurzacza, zbiornika lub obydwóch równocześnie. Może dojść do zapowietrzenia pompy obiegowej i uszkodzenia urządzeń ze względu na suchobieg oraz ewakuacji wody z basenu do kanalizacji.

Układ hydrauliczny posiada następujące zawory odcinające: ze skimmera, z odpływu dennego oraz powrotny do dysz.

W przypadku jakichkolwiek prac przy pompie lub filtrze należy zamknąć zawory odcinające wodę.

Polder prezentuje obsługę zawórów wodnych w basenie ze skimmerem1. Filtracja – zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór od odpływu dennego uchylony w 30%, uchylenie zaworu powoduje równomierne rozprowadzenie wody w basenie, w przypadku zamknięcia odpływu dennego może dojść do nierównomiernego rozprowadzenie wody uzdatnionej po basenie /występowanie tzw. martwych stref/ oraz występowania różnej temperatury na poszczególnych głębokościach /warstwach wody/ basenu, im wyższa warstwa wody tym cieplejsza temperatura.
2. Czyszczenie, przepłukiwanie filtra – zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór od odpływu dennego uchylony w 30%, do prac związanych z czyszczeniem filtra nie dokonujemy żadnych ruchów zaworami wodnymi.
3. Odkurzanie basenu – zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór odpływu dennego zamknięty, do prac związanych z odkurzaniem konieczne jest zamknięcie odpływu dennego tak aby cała woda zasysana do pompy przechodziła przez skimmer. Jeżeli nie posiadamy osobnego gniazda przyłączeniowego w skimmerze należy nałożyć nakładkę odkurzacza i przyłączyć do niej waż ssący. Odkurzacz basenowy składa się z: odpowiedniej szczotki połączonej z tyczką teleskopową i węża ssącego przyłączanego do skimmera lub gniazda.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło: Polder Technika Basenowa

Firma powiązana:

Polder Technika Basenowa

Telefon 12 256 43 80, tel. kom. 0 601 495 741
www.polder.pl
biuro@polder.pl

Polder Technika Basenowa