Porady

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo Novet

20.07.2015

Systemy kontroli dostępu obejmują powiązane ze sobą urządzenia elektroniczne oraz mechaniczne, które umożliwiają poszczególnym osobom dostęp do wybranych pomieszczeń, stref i budynków w precyzyjnie zdefiniowanym czasie.

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo NovetPrzykładem grupy produktów, na bazie których można budować takie systemy jest IseoZero1.  W jej skład wchodzą takie urządzenia jak m.in: klamka z kontrolą dostępu Aries, elektroniczna wkładka bębenkowa Libra, zamek solenoidowy Thesis, mechatroniczna wkładka bębenkowa F9000, zamek elektromotoryczny x1R oraz czytnik uwierzytelniający Stylos. Do zarządzania ich pracą dedykowana jest aplikacja Argo. Obecnie służy ona do programowania elektronicznej wkładki bębenkowej Libra Smart. W najbliższym czasie Argo umożliwi także pełną kontrolę pozostałych urządzeń IseoZero1.

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo NovetAplikacja Argo jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami przenośnymi obsługującymi technologię Bluetooth z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS (w wersji 7.0 lub nowszej) lub Android (w wersji 4.3 Jelly Bean lub nowszej). Program pozwala zarządzać uprawnieniami dostępu dla 300 urządzeń oraz posiada rejestr z uaktualnianą na bieżąco listą 1000 ostatnich zdarzeń. Informacje na temat każdego zdarzenia zamieszczane są w tabeli, którą można zapisać w formacie CSV i przesłać lub skopiować do dowolnego komputera.  

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo NovetElektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart to urządzenie autonomiczne (z ang. stand-alone) z wbudowaną baterią litową. Dzięki temu jej instalacja jest wygodna, gdyż nie wymaga kłopotliwego kładzenia kabli, ani stosowania zewnętrznych źródeł zasilania. Libra Smart nie korzysta podczas pracy z żadnych sieci bezprzewodowych. Programowanie i zarządzanie pracą wkładki umożliwia każde urządzenie przenośne z aplikacją Argo, które obsługuje technologię Bluetooth i znajduje się w odległości nie większej niż 10 metrów od wkładki. 

Dzięki kompatybilności z technologią zbliżeniową, wkładka Libra Smart współpracuje nie tylko z kartami, ale również zegarkami, pastylkami, breloczkami itd. zgodnymi ze standardem Mifare. Wszystkie przesyłane dane gromadzone są jedynie w pamięci wkładki, co wyklucza ich utratę czy odczytanie przez osobę postronną w przypadku kradzieży lub zgubienia karty.

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo NovetDodatkowo w trakcie transmisji danych pomiędzy kartą i wkładką, wszystkie informacje są każdorazowo szyfrowane za pomocą 128-bitowego klucza AES. Oznacza to, że nie da się ich odczytać przy użyciu podsłuchu, a nawet w przypadku zastosowania algorytmu siłowego.

Obsługiwanie samej aplikacji Argo jest intuicyjne i nie wymaga dysponowania szeroką wiedzą techniczną. Każda wkładka Libra Smart posiada przypisaną kartę MASTER, która pozwala zarządzać prawami dostępu użytkowników kart USER. Każda dokonana zmiana jest rejestrowana przez aplikację Argo i zapisywana w pamięci wkładki wraz z informacją o dacie i czasie danego zdarzenia.

Zarządzanie systemami kontroli dostępu za pomocą aplikacji Argo NovetDodatkowo program informuje o poziomie zużycia baterii oraz powiadamia o dostępnych aktualizacjach oprogramowania.

Aplikację Argo można pobrać bezpłatnie ze stron:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iseo.android.argo&hl=en (wersja na urządzenia z systemem Android)

https://itunes.apple.com/nz/app/iseo-argo/id949943071?mt=8 (wersja na urządzenia z systemem iOS)

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet