Porady

Dom energooszczędny z kształtek styropianowych thermomur

24.08.2015

Jakie parametry energetyczne można osiągnąć budując dom energooszczędny z kształtek styropianowych? Jakie są zalety budowy w tej technologii w porównaniu z technologiami tradycyjnymi?

Styropianowe elementy systemu thermomur stanowią doskonały budulec ścian budynków energooszczędnych i pasywnych. Już dziś parametry termiczne tak realizowanych ścian spełniają wymagania, które będą postawione w niedługiej perspektywie czasowej przegrodom tzw. budynków zeroenergetycznych. Dla inwestorów, szukających właśnie takich rozwiązań – gwarantujących ekstremalną wręcz energooszczędność firma Thermodom proponuje trzy systemy wznoszenia ścian: Th450 (U0=0,10 W/(m2·K), TH400 (U0<0,13 W/(m2·K) i TH300 (U0<0,20 W/(m2·K). Zasadne jest podkreślenie faktu, że pierwsze dwa systemy stosowane są m.in. w realizacjach budynków (energooszczędnych i pasywnych), przy których inwestorzy ubiegają się o dopłaty w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warto zwrócić uwagę na to, że doskonała izolacyjność osiągana jest przy małych grubościach ścian co w porównaniu z technologiami murowymi i przy założeniu jednakowego wymiaru zewnętrznego ścian daje inwestorom większe powierzchnie użytkowe pomieszczeń! Do tego wszystkiego rewelacyjne parametry wytrzymałościowe osiągane dzięki najsolidniejszej żelbetowej konstrukcji, łatwy montaż, nieograniczone możliwości wykończenia ścian i prostota w układaniu instalacji a przede wszystkim brak koniczności prowadzenia prac ociepleniowych decydują o przewadze nad typowymi konstrukcjami murowymi. Technologia thermomur pozwala realizować dowolnie wybrany projekt – z dowolnej pracowni architektonicznej. Każdy z systemów objęty jest Europejskimi Aprobatami Technicznymi potwierdzającymi doskonałe parametry i wysoką jakość produktów.

Szymon Cieślik
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Thermodom Sp. z o.o.

źródło i zdjęcie: Thermodom Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Thermodom

Telefon 32 434 28 73, bezpłatna infolinia 800 100 045
www.thermodom.pl, www.mieszkania.thermodom.pl
biuro@thermodom.pl

Thermodom