Porady

Technologia firmy Złoty Sęk

17.06.2015

Technologia firmy Złoty Sęk zaczyna się od momentu zakupu surowca w postaci drewna dłużycowego. Następnie drewno zostaje popiłowane na mokro za pomocą traków pionowych na lamele o grubości do 8 mm.

Deski są suszone w komorach suszarnianych i następnie kalibrowane do szerokości, długości i grubości. Tak obrobiony materiał może być sprzedawany w postaci lameli drzewnej. Dalsza obróbka prowadzi do wytworzenia deski podłogowej. Część materiału z produkcji lameli drzewnej przeznaczana jest do wytworzenia drzwi drewnianych oraz elementów wykończeniowych mieszkań. Stolarka wykończeniowa wykonywana jest w technologii ramiak klejonego. Odpady poprodukcyjne w postaci wiórów, pyłów i zrębek przeznaczone są na brykiet drzewny. W taki sposób cykl produkcyjny w firmie Złoty Sęk zostaje całkowicie zamknięty .

Wszystkie produkty są wytwarzane wyłącznie z naturalnego surowca, tym samych wolne są od szkodliwych związków chemicznych, są przyjazne w użytkowaniu. Drewno stosowane do produkcji, pozyskiwane jest z kontrolowanej wycinki, bodącej istotnym czynnikiem w zachowaniu zdrowego ekosystemu leśnego.

źródło i zdjęcia: Złoty Sęk

Firma powiązana:

Zakład Stolarski "Złoty Sęk"

Telefon 602 484 223, 85 710 32 79, 604 697 159
www.zlotysek.com.pl
poczta@zlotysek.com.pl

Zakład Stolarski "Złoty Sęk"