Porady

WATERSYSTEM: Wykorzystanie wody deszczowej w gospodarstwie domowym

05.06.2015

Woda deszczowa stanowi naturalne, ogólnodostępne źródło wody miękkiej, która po odpowiedniej obróbce może zostać wykorzystana w gospodarstwie domowym.

Dzięki systemowi odzysku wody opadowej, koszty zakupu wody z tradycyjnych źródeł (wodociąg) można zredukować nawet o 50-60%. Oczyszczona woda deszczowa może być wykorzystana do: podlewania ogrodu, zasilania spłuczek w toaletach, zasilania pralek oraz zmywarek.

Z uwagi na to, że jest to woda naturalnie miękka, zużycie środków myjących i piorących w urządzeniach nią zaopatrywanych jest niższe nawet o 40-50%. Najbardziej popularne domowe systemy uzdatniania deszczówki składają się z następujących elementów: zbiornika podziemnego z filtrem wstępnym, pompy, centrali deszczowej oraz systemu filtrów.

Oczyszczanie wody obejmuje: separację zawiesin, usuwanie mikroorganizmów, oczyszczanie z metali ciężkich, pestycydów.

Ekspert w dziedzinie uzdatniania wody – firma Watersystem posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów zapewniających odzysk wody deszczowej. Poprzez proste, ogrodowe systemy służące jedynie do podlewania zieleni, aż do bardziej kompleksowych rozwiązań, zapewniających zasilanie urządzeń AGD oraz zapewniających stały dopływ wody w okresie niedoborów deszczówki (centrale deszczowe z automatyką sterującą).

Adam Pawłowski Specjalista ds. uzdatniania wody WATERSYSTEM

źródło i zdjęcie: WATERSYSTEM

Firma powiązana:

Watersystem

Telefon 22 795 77 93, 22 773 23 80
www.watersystem.com.pl, ww.homespring.waw.pl

Watersystem