Wizyt: 20977

GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.

Szkło dla budownictwa

Telefon 34 323 92 00
Faks 34 323 92 06
E-mail marketing_poland@guardian.com

Adres W. Korfantego 31 / 35 , 42-200 Częstochowa

Huta szkła Guardian Częstochowa Polska jest jednym z krajów europejskich inwestycji Guardian'a. Zarówno potencjał rozwojowy, lokalizacja, a przede wszystkim bardzo wykwalifikowana kadra, przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie w Częstochowie huty szkła typu „float”. Inwestycja ta to jednak nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim "know-how" – najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie... Czytaj dalej

Huta szkła Guardian Częstochowa

Polska jest jednym z krajów europejskich inwestycji Guardian'a. Zarówno potencjał rozwojowy, lokalizacja, a przede wszystkim bardzo wykwalifikowana kadra, przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie w Częstochowie huty szkła typu „float”. Inwestycja ta to jednak nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim "know-how" – najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produkcji i przetwórstwa szkła płaskiego, praktycznego i skutecznego marketingu oraz nowoczesnego systemu zarządzania zarówno zasobami ludzkimi, jak i ultranowoczesną hutą szkła.

Huta szkła w Częstochowie została wybudowana w latach 2001-2002 w ciągu 13 miesięcy i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie.18 lipca 2002r. została uruchomiona linia produkcji szkła typu "float" (szkła bezbarwnego, szkła budowlanego, szkła na kolektory słoneczne) a pierwsze dostawy na rynek miały miejsce już w połowie sierpnia tego roku. Szkło białe produkowane w hucie szkła w Częstochowie charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, cechą szczególnie istotną w nowoczesnej i energooszczędnej architekturze.

Huta szkła Guardian Częstochowa produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm. We wrześniu 2003r., w ramach drugiego etapu inwestycji, oddano do eksploatacji najnowocześniejszą technologicznie linię do produkcji szkła powlekanego działającą w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego - tzw. coater. W chwili obecnej na linii magnetronowej produkowane są niskoemisyjne szkła termoizolacyjne ClimaGuard (przeznaczenie: szyby okienne - budownictwo energooszczędne) oraz wysokoselektywne szkła przeciwsłoneczne SunGuard (przeznaczone głównie na szklane fasady, elewacje. W 2011 roku ruszyła produkcja szkieł bezpiecznych LamiGlass i dodatkowo ze specjalną folią SR (Sound Reduction) - szkieł ze zwiększoną izolacyjnością akustyczną.

Nasze doświadczenie związane z produkcją i powlekaniem szkła, profesjonalna obsługa klienta, jakość i rzetelność dają nam oraz klientom naszej huty szkła możliwość ciągłego rozwoju w tej części Europy.

Zwiń

Szkło UltraClear™

Szkło UltraClear™
Szkło UltraClear™ cechuje krystaliczna przezroczystość co powoduje, że jest ono odpowiednim...

Szkło DecoCristal® SuperWhite

Szkło DecoCristal® SuperWhite
DecoCristal® SuperWhite to lakierowane szkło dekoracyjne o śnieżnobiałej barwie. Tafle cięte są w...

Szkło ShowerGuard

Szkło ShowerGuard
To szkło z innowacyjną powłoką, która zabezpiecza je przed korozją i sprawia, że nawet po wielu...

Powłoka LM Dry

Powłoka LM Dry
Unikalna powłoka dostępna na szkłach ClimaGuard oraz SunGuard. Jej zastosowanie sprawia, że szkło...

Szkło ClimaGuard® Premium 2

Szkło ClimaGuard® Premium 2
Szkło ClimaGuard® Premium 2 przeznaczone jest dla budownictwa mieszkaniowego. Łączy w sobie...

Szkło UltraClear™

Szkło UltraClear™
Szkło UltraClear™ cechuje krystaliczna przezroczystość co powoduje, że jest ono odpowiednim...

Szkło LamiGlass® Acoustic

Szkło LamiGlass® Acoustic
LamiGlass® Acoustic to laminowane szkło charakteryzujące się wysoką izolacyjnością akustyczną,...

Szkło SunGuard SN 70/35

Szkło SunGuard SN 70/35
Szkło SunGuard SN 70/35 zapewnia dużą przepuszczalność światła, idealne odwzorowanie kolorów oraz...

Szkło ClimaGuard® 1.0

Szkło ClimaGuard® 1.0
Szkło ClimaGuard® 1.0. zapewnia oszczędności wynikające z mniejszego zapotrzebowania na energię...
Zobacz produkty: