Kamień ozdobny wnosi do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Zastosowany na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń kreuje w nich specyficzny klimat. Wytwarzane z dbałością o szczegół płytki kamieniopodobne Stegu, wiernie imitują piękno naturalnego kamienia. Dekoracyjne atuty szerokiej gamy produktów to różnorodność barw, kształtów i faktur, które pozwolą stworzyć... Czytaj dalej

Stegu - płytki dekoracyjne

Kamień ozdobny wnosi do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Zastosowany na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń kreuje w nich specyficzny klimat. Wytwarzane z dbałością o szczegół płytki kamieniopodobne Stegu, wiernie imitują piękno naturalnego kamienia. Dekoracyjne atuty szerokiej gamy produktów to różnorodność barw, kształtów i faktur, które pozwolą stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym pomieszczeniu.

Kamień dekoracyjny wyróżnia bogactwo odcieni i rozmiarów, inspirowanych architekturą wielu zakątków świata, od mroźnej Północy aż po rozgrzane słońcem uliczki śródziemnomorskich miast. Struktury imitujące charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu wapienne bloki czy drobno cięty piaskowiec wprowadzą do nowoczesnych wnętrz delikatne ciepło. Tworzące ciekawy układ szlifowanych łupków jasne kamienie dekoracyjne o surowym, północnym charakterze doskonale harmonizują również z „chłodnymi” materiałami, takimi jak szkło i metal.

Natomiast kamienie wewnętrzne o wyraźnej, wypukłej strukturze starego kamiennego muru inspirowanego kulturą śródziemnomorską, pozwolą na wyraźne zaakcentowanie reprezentacyjnych części pomieszczeń. Autentyczny wygląd płytek kamieniopodobnych to zasługa naturalnych kruszyw i barwników oraz wymagającego procesu ręcznej obróbki. Dodatkową korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych jest ochrona ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, co stanowi ważny atut w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony czy korytarze.

Cegłopodobne płytki w ofercie firmy Stegu, wiernie oddają piękno i trwałość murów ceglanych. Wysoka jakość surowców użytych w procesie produkcji sprawia, że materiał zachowuje kształt i kolor, nie ulegając wpływowi warunków zewnętrznych. Cegłopodobna okładzina stosowana wewnątrz pomieszczeń pomoże wykreować oryginalną, industrialną atmosferę typową dla luksusowych loftów.

Od niedawna w ofercie Stegu znajdują się również oryginalne panele z drewna naturalnego z serii Wood Collection. Jako ścienny element dekoracyjny doskonale komponują się z naturalną, olejowaną podłogą oraz nowoczesnymi meblami.  Minimalistyczne, jasne wnętrza wzbogacone drewnianymi panelami we wnękach ściennych lub kominkowych nabiorą oryginalnego charakteru oraz ciepła domowego klimatu.

Naturalna dekoracja ścianfaktury drewna i kamienia należą do najbardziej przyjaznych. Ich atutem jest naturalne pochodzenie i trwałość.

Wykańczając nimi ściany, zyskujemy także płaszczyznę o niepowtarzalnym rysunku i fakturze, którą można łatwo dobrać do stylistyki wnętrza. Bardzo efektownie wyglądają gładkie ściany w nowoczesnych aranżacjach w zestawieniu ze ścianami wykończonymi strukturalnie płytkami lub drewnianymi panelami. W minimalistycznych realizacjach ściany strukturalne z płytek idealnie komponują się z surowością drewna w postaci dekoracyjnych

ODWIEDŹ PROFIL FIRMY NA FACEBOOKU

Zwiń

Kamień elewacyjny NEPAL

Kamień elewacyjny NEPAL
Mrozoodporny kamień dekoracyjny Nepal to naturalne piękno zamknięte w nowoczesnej formie. Głęboko...

Płytka elewacyjna MEXICANA

Płytka elewacyjna MEXICANA
Architektura starożytnych Azteckich miast stała sie inspiracją do stworzenia serii mrozoodpornego...

Płytka elewacyjna MARSEILLE

Płytka elewacyjna MARSEILLE
Głęboko fakturowany mrozoodporny kamień dekoracyjny Marseille, dzięki zastosowanej szerokiej...

Kamień elewacyjny IMPERIA

Kamień elewacyjny IMPERIA
Mrozoodporny kamień dekoracyjny IMPERIA dopracowany w każdym szczególe, doskonale imituje...

Kamień elewacyjny Calabria

Kamień elewacyjny Calabria
Mrozoodporny kamień dekoracyjny CALABRIA to niezwykłe naturalna imitacja wapienia spotykanego we...

Kamień naturalny grey

Kamień naturalny grey
Zaletą kamienia naturalnego jest niewątpliwie piękne wzornictwo oraz niepowtarzalny urok...