Nowości

Czas na okna PVC w klasie Premium - system okienny Schüco AluInside

21.04.2015

O popularności okien z PVC-U przez długi czas przemawiała ich korzystna cena i praktyczność użytkowania. Wraz z rozwojem świadomości wymagania w stosunku do stolarki z tworzywa sztucznego rosną. Kluczowymi kryteriami wyboru stają się wysoka ochrona cieplna, standard wykonania, a także starannie dopracowana estetyka.

Czas, gdy o wyborze okna decydowała sama cena powoli odchodzi do przeszłości. Rosnące wymagania dotyczące energooszczędności, funkcjonalności i designu sprawiają, że Polacy coraz częściej decydują się na wybór kompleksowych rozwiązań systemowych. Jednym z ważniejszych czynników, na który klienci obecnie zwracają uwagę, jest współczynnik przenikania ciepła Uw, jednak nie mniejszą rolę odgrywa standard wykonania stolarki. Obecnie w modzie są przeszklenia o subtelnym wyglądzie, kształtowanym przez smukłe ramy. Systemowe technologie Schüco pozwalają uzyskać harmonijny wygląd okna przy zapewnieniu najlepszych właściwości pod względem termoizolacyjności, bezpieczeństwa czy stabilności.

Okna w standardzie energooszczędnym na topie

Zaostrzaniu prawa budowlanego i podnoszeniu wymagań, jakim powinny odpowiadać okna pod względem energooszczędności, rośnie również ilość świadomych klientów, którzy wolą zainwestować w okna klasy Premium w standardzie wysoko energooszczędnym. Chociaż standardem w nowo powstających budynkach są obecnie okna o maksymalnym współczynniku Uw=1,2 W/m2K, rośnie zainteresowanie stolarką o parametrach niemal pasywnych, które staną się standardem już w 2021 roku.

- Wielu Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że aby zaoszczędzić w długim okresie, warto zainwestować w sprawdzone technologie oferujące nawet lepszą termoizolacyjność, niż jest to obecnie wymagane. Nasz siedmiokomorowy system Schüco AluInside z aluminiowymi wzmocnieniami w wersji wysoko energooszczędnej cieszy się obecnie zdecydowanie rosnącym zainteresowaniem – mówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. Produktu i Marketingu w firmie Schüco International Polska.

System okienny Schüco AluInside dostarcza atrakcyjnej platformy do produkcji stolarki w standardzie pasywnym, dlatego stanowi atrakcyjne rozwiązanie również dla tych klientów, którzy planują wymianę niektórych okien na cieplejsze, przy zachowaniu tej samej estetyki i funkcjonalności.

Funkcjonalne wzornictwo

Relatywnie tanie okna PVC kojarzyły się zawsze z tradycyjnymi białymi ramami i widocznymi zewnętrznymi okuciami. Również w tym obszarze technologia produkcji okien zmieniła się diametralnie. Producenci starają się zmniejszać widoczną szerokość ram okiennych, choć nie zawsze pozwala to na montaż grubych, ciepłych pakietów szybowych. W technologii Schüco AluInside udało się to rozwiązać przy zachowaniu niewielkiej głębokości ramy 82 mm, przy czym widok standardowej ramy wraz ze skrzydłem posiada szerokość zaledwie 120 mm. Kolejną innowacją są okucia ukryte w profilu. W przypadku okuć VarioTec NI mechanizm i zawiasy są z zewnątrz niewidoczne. Linia okna pozostaje klarowna i estetyczna, na zawiasach nie gromadzi się brud, a i samo czyszczenie ramy okiennej jest znacznie łatwiejsze.

Kolejny argument wiąże się z aktualną modą i trendami projektowania wnętrz. Coraz częściej usuwamy z okien firanki, a nawet zasłony, które ograniczają dopływ światła do pomieszczeń. Teraz ozdobą domu są piękne, przejrzyste i duże okna które rozświetlą każdy zakątek mieszkania. Do wyboru są atrakcyjne estetycznie wersje w kolorze czarnym i srebrnym. Pod względem funkcjonalnym okucie pozwala na otwarcie okna pod dużym kątem do 100°, a przy tym gwarantuje klasę antywłamaniową okna do RC2. Istnieje ponadto możliwość wyboru klamek o różnych kolorach i dodatkowych funkcjach, jak np. blokada na klucz. Technologia Schüco oferuje również ciekawe możliwości kolorystyczne, takie jak okna PVC o wyglądzie aluminiowych lub lakierowanych proszkowo m.in. na odcienie z palety RAL.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska