Nowości

Pilkington Optiwhite™ - super bezbarwne szkło float

26.04.2011

Pilkington Optiwhite™ to szkło, które jest całkowicie pozbawione koloru. Dzięki temu zapewnia wierne odwzorowanie barw oraz podwyższoną przepuszczalność światła. Doceniane przez architektów i projektantów, znajduje szereg zastosowań. począwszy od fasad, kolektorów słonecznych i przeszkleń wewnętrznych, aż po elementy dizajnerskich mebli.

W tym roku Pilkington obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia na rynek Pilkington Optiwhite™, super bezbarwnego szkła float o obniżonej zawartości żelaza.

Szkło jest całkowicie pozbawione koloru, a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało w jego przypadku całkowicie wyeliminowane.

Dzięki swojej wysokiej transparentności i przepuszczalności światła (wyższej od zwykłego bezbarwnego szkła float o 1% dla szkła o grubości 3 mm i o 6% dla szkła o grubości 15 mm) produkt sprawdza się w przeszkleniach zewnętrznych i wewnętrznych, pozwalając na wierne odwzorowanie kolorów, a także znakomite oświetlenie każdego wnętrza światłem dziennym.

Bezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™ jest znakomitym rozwiązaniem dla przeszkleń zewnętrznych, ze względu na swoją wysoką jasność i transparentność. Pozwala tworzyć jasne wnętrza, pełne naturalnego światła dziennego, jak również na wyraziste i prawdziwe odwzorowanie kolorów obserwowanych przez szkło.

Dzięki tym korzyściom szkło Pilkington Optiwhite™ świetnie sprawdza się w fasadach, a użyte w witrynach, podkreśla rzeczywiste kolory eksponowanych materiałów i pozwala na maksymalną przepuszczalność światła, nawet w przypadku zastosowania grubszych szyb laminowanych.

Pilkington Optiwhite™ to super bezbarwne szkło float, które znajduje szereg zastosowań, począwszy od fasad, kolektorów słonecznych i przeszkleń wewnętrznych, aż  po elementy kabin prysznicowych dizajnerskich mebli.

Źródło: Effective Public Relations 

Więcej

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.