Nowości

Systemy bezpieczeństwa w ofercie firmy BRUNNER

14.04.2015

Coraz więcej domów buduje się na niewielkiej przestrzeni i wyposaża w system wentylacji mechanicznej. Jeśli w systemie tym wystąpi usterka, może to oznaczać problemy z utrzymaniem właściwego ciągu kominowego. Nasz system alarmowy błyskawicznie ostrzega o różnicy ciśnień i wyłącza system wentylacyjny. System działa tylko wtedy, gdy napalisz w piecu lub kominku. Poza tym pozostaje w stanie czuwania.

Zasada działania

Jednostka sterująca jest zamontowana w skrzynce podtynkowej w pobliżu pieca. Współpracuje ona z wysoce czułym czujnikiem podciśnienia, który monitoruje różnice ciśnień pomiędzy paleniskiem a miejscem, w którym zainstalowane jest urządzenie. Jeśli podciśnienie wzrośnie powyżej 4 paskali (na skutek awarii lub szczególnych okoliczności), system natychmiast wyłączy wentylację. Zmiany ciśnienia powodowane przez otwieranie drzwi i okien są rozpoznawane.

Podciśnieniowy wyłącznik bezpieczeństwa USA może współpracować z niemal wszystkimi piecami opalanymi drewnem, które działają w warunkach niewymuszonego ciągu kominowego i dysponują doprowadzeniem powietrza do spalania spoza budynku.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

www.brunner.pl

To musi być BRUNNER!

źródło i zdjęcie: Brunner

Firma powiązana:

Brunner

Telefon +48 885 531 477, +49 8721 771 0
www.brunner.pl, pl.brunner.eu/about_brunner/
infopolska@brunner.de

Brunner