Nowości

Masa tynkarska BOLIX SI SIT

21.04.2011

BOLIX SI-SIT to wyjątkowo odporna na szkodliwe działanie środowiska, uszkodzenia mechaniczne i skażenia mikrobiologiczne masa tynkarska. Tynk BOLIX SI-SIT jest masą o konsystencji plastycznej składającą się ze spoiw organicznych, krzemianów, wypełniaczy naturalnych oraz dodatków modyfikujących i pigmentów. Produkt dostępny jest w 300 kolorach.

Masa tynkarska o fakturze... kaszy BOLIX SI-SIT czyli silikatowo - silikonowa masa tynkarska do nakładania ręcznego, służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Tworzy trwałą i elastyczną zewnętrzną warstwę o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych.

Użycie masy tynkarskiej BOLIX SI-SIT umożliwia proste i łatwe wykonanie tynku w szerokiej palecie barw o fakturze przypominającej wzór "kaszy". Stosowana jest w systemach dociepleń na styropianie wykonywanych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych oraz na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne).

Tynk BOLIX SI-SIT jest masą o konsystencji plastycznej składającą się ze spoiw organicznych, krzemianów, wypełniaczy naturalnych oraz dodatków modyfikujących i pigmentów.

Dane techniczne:

- temperatura stosowania: od +5°C do +25°C

- temperatura podłoża: od + 5°C do + 25°C

- gęstość objętościowa: ok. 1,80 kg/dm³

- konsystencja robocza (określona stożkiem pomiarowym): 10,5 ÷11,0 cm

- opór dyfuzyjny: 0,30 m

- nasiąkliwość powierzchniowa: 0,400 kg/m² x h

- dostępna granulacja: ok. 1,5mm i ok. 2,0mm

- faktura: kasza

- zużycie tynku o granulacie ok. 1,5mm: od 2,2 do 3,0 kg/m²

- zużycie tynku o granulacie ok. 2,0mm: od 3,0 do 3,5 kg/m²

- kolory palety BOLIX KOLOR SPEKTRUM 300+

Cena netto za opakowanie (30kg):

BOLIX SI-SIT 1,5 KA - 240,00 zł

BOLIX SI-SIT 2 KA - 240,00 zł

Źródło: PointB

Więcej