Nowości

FAKRO przedstawia markizę VMZ Solar do okien pionowych

31.03.2015

Firma FAKRO doceniając skuteczność markiz w ochronie poddaszy przed nagrzewaniem, wprowadza na rynek markizy do okien pionowych. Jest to całkowicie nowa grupa produktów przeznaczona do okien fasadowych. Markizy są doskonałym rozwiązaniem dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej.

FAKRO przedstawia markizę VMZ Solar do okien pionowychSKUTECZNA OCHRONA PRZED NAGRZEWANIEM POMIESZCZEŃ

Markizy montowane są na zewnątrz okien pionowych dlatego skutecznie chronią przed nagrzaniem wnętrza. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zasłaniają tylko ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza.

Norma DIN 5034-1 mówi: "Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło". Zgodnie z nowymi warunkami technicznymi przepuszczalność energii słonecznej g okien o południowej ekspozycji musi być poniżej 0,35. Spełnienie tego wymogu wiąże się ze stosowaniem osłon zewnętrznych, a optymalnym rozwiązaniem jest markiza.

WIDOK NA ZEWNĄTRZ I NATURALNE ŚWIATŁO

Okno osłonięte markizą w przeciwieństwie do rolety zewnętrznej umożliwia napływ naturalnego światła. Markiza przepuszcza wystarczającą ilość światła dziennego, aby nie używać dodatkowego oświetlenia. Co więcej, struktura materiału z włókna szklanego tworzy prześwit co zapewnia widoczność na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować okolice, a jednocześnie daje poczucie prywatności chroniąc wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz.

FAKRO przedstawia markizę VMZ Solar do okien pionowychPOPRAWA ERGONOMII

Z rozwiniętą markizą rozkład natężenia światła w pomieszczeniu jest równomierny i zdecydowanie bardziej przyjazny dla ludzkich oczu. Nie występują szkodliwe refleksy podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji, dlatego markizy bardzo przydatne są w pomieszczeniach, w których pracujemy.

KOMFORTOWA OBSŁUGA

Markizy do okien pionowych dostępne są w trzech wersjach sterowania:

VMZ Solar – to innowacyjny produkt, który posiada inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Nie potrzebuje prądu z sieci elektrycznej ponieważ zasilana jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny, który w połączeniu z układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markiza automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła.
VMZ Z-Wave – zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.
VMZ – jest obsługiwana ręcznie.

MARKIZA VMZ SOLAR

1) Markiza bardzo dobrze chroni wnętrze przed nagrzewaniem. Tylko 4-14 % w (zależności od materiału) promieniowania słonecznego przechodzi do pomieszczenia - Niższa temperatura we
wnętrzu pomieszczenia podczas upalnego lata.
2) Automatyczne, samoczynna obsługa. Czujnik natężenia światła w zależności od natężenia promieniowania słonecznego uruchamia rozwijanie markizy lub jej zwijanie - Wyjątkowo łatwa i komfortowa obsługi markizy, Markiza chroni pomieszczenie wtedy gdy jest to konieczne.
3) Rozwinięta markiza ma prześwit, który nie zasłania widoku - Zapewnienia widoczność na zewnątrz oraz umożliwia dopływ naturalnego światła.
4) Markiza zapewnia równomierny rozkład natężenia światła i chroni przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem - Poprawia warunki ergonomiczne w miejscach pracy.
5) Ochrona pomieszczeń przed nagrzewaniem wpływa na ograniczenie zużycia energii w urządzeniach klimatyzacyjnych - Niższe rachunki za chłodzenie pomieszczeń podczas upałów.
6) Rozwinięta markiza pełni funkcje moskitiery - Możliwość przewietrzenia pomieszczenia bez obawy przed kłopotliwymi owadami z zewnątrz.
7) Markiza poprawia współczynnik U okna aż do 12%, co ogranicza straty ciepła - Niższe rachunki
za ogrzewanie w zimie

FAKRO przedstawia markizę VMZ Solar do okien pionowychWięcej informacji na stronie: www.fakro.pl

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro