Nowości

Sofy narożne - Meble WAJNERT

07.04.2011

Zgodnie z sugestią zawartą w nazwie, sofy narożne są najczęściej ustawiane w rogach pomieszczeń. Jednak ich rola nie musi się ograniczać do wypełnienia pustego kąta w salonie. Narożniki doskonale nadają się do wydzielania różnych stref w pomieszczeniach.

Jeśli sofa narożna od Mebli Wajnert ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę z jednym bokiem zakończonym pełnym oparciem a drugim tzw. wyspą. Takie narożniki można znaleźć m.in. w ofercie firmy Meble WAJNERT w kolekcjach ENSO, ZOYA, PONO i MALTA.

Narożnik do salonu

Jeśli natomiast sofa narożna ma być główną ozdobą przestronnego salonu warto wybrać obszerniejszą bryłę np. z kolekcji BRASS lub PANAMA. Można też sięgnąć po bardziej wyszukane kształty jak chociażby ten z kolekcji HAVANA. Do domów w stylu klasycznym odpowiednie będą kolekcje COLORADO lub ACARI, które najlepiej prezentują się w obiciu ze skóry naturalnej z kontrastowym szyciem.

Sofy narożne rozkładane

Jeśli narożnik okazjonalnie będzie służył do przenocowania gości to należy wybrać mebel z funkcją spania. Najbardziej komfortowy jest mechanizm zastosowany w kolekcji FOLLY, po rozłożeniu którego uzyskuje się jednolity materac o dużej powierzchni.

Narożniki Wajnert z kolekcji konfigurowalnych

Duże możliwości aranżacyjne dają narożniki z kolekcji konfigurowalnych takich jak MAXIMUS czy COMBO. Oprócz decyzji co do wyboru korpusu, który może być zakończony dwoma pełnymi bokami, lub jednym pełnym bokiem i „wyspą” , można zdecydować o wykończeniu każdego z boków.

W MAXIMUSIE mogą to być nowoczesne, proste boki o różnych szerokościach lub bardziej klasyczne z miękką poduszką służącą jako podłokietnik. Dodatkowe akcesoria to artykuły dekoracyjne i oświetlenie: zagłówki, lampka czy stolik, montowane do mebla zwiększają komfort wypoczynku i czynią model jeszcze bardziej funkcjonalnym.

Źródło: Meble WAJNERT         

Więcej