Nowości

Schüco: Okno w modnym wydaniu

18.03.2015

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń wymagają precyzyjnego doboru wszystkich szczegółów. We współczesnej architekturze okna są często wielkopowierzchniowym elementem, który zwraca na siebie uwagę, dlatego warto nadać im odpowiednią oprawę kolorystyczną.

Schüco: Okno w modnym wydaniu - alu_inside_automotivefinish_m.jpgOkna w nowoczesnym budownictwie często zajmują dużą część elewacji. Niekiedy sięgają nawet od podłogi do sufitu, pełniąc zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Obecne trendy w architekturze wnętrz nakazują estetyczne dopasowanie wszystkich elementów wnętrza i ich personalizację zgodnie z wymaganiami użytkowników.

Technologie produkcji okien pozwalają na dobranie zarówno kształtu, jak i koloru ramy okiennej. Niezwykle ciekawe możliwości kształtowania wyglądu okna dają unikatowe powłoki Schüco AutomotiveFinish wyróżniające się metaliczną estetyką uzyskaną dzięki połyskującym drobinom. Gama 11 odcieni została opracowana w oparciu o nowe trendy w architekturze, a także starannie dopasowana pod względem fotometrycznym. Każdy odcień otrzymał indywidualny stopień połysku, który podkreśla lub tłumi intensywność barwy.

W stylu minimalistycznym i z akcentem glamour

Schüco: Okno w modnym wydaniu - Schuco_ThermoSlide_Gold_m.jpgW nowoczesnych nurtach aranżacji wnętrz dominuje styl minimalistyczny, cechujący się zastosowaniem surowych materiałów i szklanych powierzchni. W bogatej palecie kolorów Schüco AutomotiveFinish do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych można odnaleźć trzy chłodne odcienie metalicznych szarości o wyglądzie aluminium, które doskonale pasują do takich stylizacji. Ciemnoszarą powierzchnię SAF-DB 703 cechuje matowy, przytłumiony połysk, natomiast jaśniejsze wersje powłok – SAF-RAL 9007 i SAF-RAL 9006 elegancko odbijają światło. Ramy okienne w takich odcieniach będą doskonałym nawiązaniem do tak modnych dzisiaj minimalistycznych wnętrz i elewacji.

Ciemny odcień ram dodatkowo akcentuje optycznie ich smukły wygląd, podkreślając rozmiar przeszklenia. Natomiast granatowy, metaliczny odcień SAF-RAL 630 to doskonała propozycja do wnętrz w stylu glamour. Ramy w tym kolorze będą kontrastować z jasnymi ścianami i podłogami, ożywiając stonowane aranżacje. Ciemny granat jest na tyle uniwersalny, że doskonale komponuje się także z odcieniem żółtym czy czerwonym. Zastosowanie wysokiej jakości pigmentów sprawiło, że kolory nie tracą swojego nasycenia pod wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych i promieniowania UV.

Wnętrze naturalnie piękne

Obecnie bardzo popularne są również wnętrza w stylu naturalnym, budowane w oparciu o surowe, jasne materiały w ciepłych odcieniach i dużą dawkę światła. Na zasadzie kontrastu zestawiane są kremowe tonacje, ecru oraz nasycone, ciepłe odcienie ziemi. Powierzchnie Schüco AutomotiveFinish obejmują również takie kolory jak na przykład ponadczasowy, lśniący brąz SAF-RAL 350, złoty SAF-RAL 140 czy ognista czerwień SAF-RAL 450.

Gładkie powierzchnie ram okiennych są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie ulegają zarysowaniom, nawet przy częstym czyszczeniu. W zależności od indywidualnych wymagań można ponadto skomponować okno o kolorystyce różniącej się na zewnątrz i od środka. Odcienie Cream Line i Copper Effect zostały stworzone specjalnie z myślą o wnętrzach. Dzięki trójwarstwowej budowie powłok AutomotiveFinish możliwe było naniesienie wyczuwalnych w dotyku tekstur, które tworzą ciekawy efekt 3D, rozpraszając światło.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

źródło i zdjęcia: Schüco

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska