Nowości

NOWOŚĆ TERMICA: wymienniki do pomp ciepła

12.03.2015

Wymienniki do pomp ciepła przeznaczone do współpracy z pompami ciepła. Pojemność zbiornika jest od 200 do 500 l. Stojące, izolowane, obudowa metalowa. Możliwa obudowa typu skay z miękką izolacją. Zbiornik i wężownice ze stali nierdzewnej. Duża powierzchnia grzewcza wężownic dzięki konstrukcji "wężownica w wężownicy". Fabrycznie montowany zawór bezpieczeństwa. Pojemności do 300 l: 8 lat gwarancji na zbiornik ze stali nierdzewnej. Większe pojemności: gwarancja 5 lat. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Firma TERMICA w przypadku zbiorników wykonywanych według indywidualnych uzgodnień, dobiera gatunek stali do potrzeb klienta (np. zbiorniki do wody zdrojowej). Wszystkie zbiorniki cwu i wężownice wykonywane są ze stali austenitycznej lub austenityczno-ferrytycznej.

Stal nierdzewna nie tylko gwarantuje ochronę przed korozją i zapewnia długoletnią eksploatację, ale też zapobiega tworzeniu się osadów, które sprzyjają rozwojowi flory bakteryjnej (bakterie legionella).

Uzyskana ze zbiornika ze stali nierdzewnej woda jest w pełni higieniczna, co jest niezbędne w przemyśle spożywczym, służbie zdrowia, przedszkolach itd.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: TERMICA