Nowości

Czyste piękno naturalnych podłóg – innowacyjna biopodłoga Purline eco marki Wineo

06.03.2015

Niewiele materiałów wykończeniowych charakteryzuje się wytrzymałą, elegancką, bezpieczną,
a także przyjazną dla środowiska budową. Purline eco marki Wineo to jedyna na rynku podłoga, która w 90% wykonana została z odnawialnych surowców i naturalnych wypełniaczy. Ponadto linia ta oferuje bogaty wybór unikalnych dekorów, dostępnych zarówno jako produkt z rolki, jak
i klasycznych paneli, które zadbają o estetyczny oraz ekologiczny aspekt wnętrza naszego domu.

Czyste piękno naturalnych podłóg – innowacyjna biopodłoga Purline eco marki WineoW zgodzie z naturą

Tym, co decyduje o innowacyjnym charakterze linii Purline eco marki Wineo, jest zaawansowana technologia produkcji. Umożliwiła ona wykorzystanie bardzo wytrzymałego poliuretanu, powstałego na bazie pozyskiwanych z oleju rzepakowego i rycynowego polioli biologicznych, które wprowadzono w miejsce ich petrochemicznych, nieekologicznych odpowiedników. Ponadto linia ta stanowi nowość na skalę światową. Jest ona bowiem pierwszym na rynku materiałem podłogowym, który w 90% wykonany został z odnawialnych surowców i naturalnych wypełniaczy (kreda). Dzięki temu jej budowa jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale również wolna od wielu szkodliwych związków, takich jak chlor, plastyfikatory i rozpuszczalniki. Aby wzmocnić i ustabilizować od wewnątrz strukturę podłóg z linii Purline eco marki Wineo, dodatkowo udoskonalono ją zbrojeniem z włókna szklanego. Ta zaledwie 2,5 milimetrowa biopodłoga zintegrowana ze spodnią warstwą FleeceTEC-System®, jest bardzo szybka w montażu, również w remontowanych pomieszczeniach. 

Czyste piękno naturalnych podłóg – innowacyjna biopodłoga Purline eco marki WineoNaturalne piękno

Purline eco marki Wineo udowadnia, że ekologiczne rozwiązania wcale nie muszą być nudne. Mogą natomiast sprawić, że wnętrze naszego domu stanie się modne i efektowne. W skład linii wchodzi bowiem aż 6 kolekcji. Cztery z nich dostępne są w formie wykładziny podłogowej w rolkach o wymiarach 20x2m (Purline Levante w różnych kolorach tęczy, stonowana kolekcja Purline Residenz, oparta na wyglądzie drewnianych desek Purline Timber oraz dedykowana dzieciom Purline Artist). Pozostałe dwie kolekcje z linii Purline eco dostępne są natomiast w formie klasycznych paneli (Purline Wood o drewnianych dekorach i Purline Stone imitująca naturalny kamień). Szeroka gama dostępnych wzorów, barw i dekorów pozwoli dopasować optymalne rozwiązanie do różnorodnych wnętrz – kuchni, łazienki, salonu, czy pokoju dziecka.

Czyste piękno naturalnych podłóg – innowacyjna biopodłoga Purline eco marki WineoBezpieczeństwo i wygoda

Ekologiczne surowce i nowatorski design to nie wszystko. Biopodłogi marki Wineo osiągają bowiem najwyższą klasę użyteczności, będąc łatwym w montażu i bezpiecznym materiałem wykończeniowym. Solidna i przemyślana budowa sprawia, że nawet pod wpływem dużego obciążenia i intensywnej eksploatacji nie ulegają one trwałemu odkształceniu. Podłogi z linii Purline eco marki Wineo są także bardzo higieniczne, za sprawą odpowiedniej powierzchni i jej wysokiej odporności na działanie rozpuszczalników i chemikaliów. Ponadto, dzięki naturalnym surowcom z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako kluczowy element wnętrz publicznych, takich jak placówki zdrowia, domy opieki, ośrodki SPA, szkoły i przedszkola.

Każda z biopodłóg Purline eco marki Wineo zadba o nowoczesne oblicze naszego domu, zapewniając trwałe, bezpieczne, efektowne i wyjątkowo ekologiczne wykończenie.

Czyste piękno naturalnych podłóg – innowacyjna biopodłoga Purline eco marki WineoInformacje o wszystkich nowych podłogach ekologicznych marki Wineo dostępne są na stronie internetowej www.wineo.de/pl

źródło i zdjęcie: Wineo Polska

Firma powiązana:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 374 02 60 do 61
www.wineo-polska.pl
office@wineo-polska.pl

Windmöller Polska Sp. z o.o.