Nowości

Innowacja BRUNNER 2015 - heatSTOP

26.02.2015

Trzaski ognia, płomienie widoczne przez dużą szybę przyciągają wzrok, jest przyjemnie ciepło – całkowity relaks. Argumenty sprzedażowe dla palenisk z dużą szybą od dawna nie są tajemnicą. Ale co zrobić w sytuacji, gdy przyjemne ciepło staje się coraz bardziej drażliwe i przeradza się w efekt sauny w pomieszczeniu? Obecnie większość kominków montowana jest w optyce dużej szyby. Jednocześnie zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń do 1 – 1,5 kW. Konflikt niełatwy do rozwiązania. W tym momencie mało skuteczne okazuje się również podwójne przeszklenie o maksymalnej redukcji ciepła do pomieszczenia do 15%.

Firma BRUNNER dokładnie dla tego problemu znalazła opatentowane na rynku rozwiązanie znane pod nazwą własną jako: heatSTOP.

Jest to osłona termiczna, która powstrzymuje promieniowanie do pomieszczenia nawet do 90%. Ciepło odbija się do paleniska i osłania pomieszczenie.

heatSTOP to specjalna składana kurtyna wykonana z metalu, która - jeśli jest to konieczne - rozsuwana jest przed ceramiczną szybą. W zależności od wielkości uchylenia heatSTOP (otwarty lub zamknięty) promieniowanie cieplne do pomieszczenia ustalane jest indywidualnie. Jeśli heatSTOP nie jest potrzebny, wówczas kurtyna "parkuje" we wnęce po obu stronach paleniska.

heatSTOP jest produktem zaprojektowanym, wyproduktowanym opatentowanym przez firmę BRUNNER.  Produkt został perfekcyjnie przemyślany, jego cechą jest trwałość i prosta mechanika.

Firma BRUNNER oferuje heatSTOP "zick-zack" – jako proste rozwiązanie w wersji standardowej lub we wzory w paski pionowe lub poziome a także z wzorami w krople. Wzornictwo dostępne w wersji wykonanej ze stali czarnej lub stali szczotkowanej szlachetnej.

Obsługa ręczna

heatSTOP "zick zack" znajduje zastosowanie w piecach akumulacyjnych, paleniskach wodnych oraz stalowych. heatSTOP nie ingeruje w budowę paleniska. W miejsce dotychczasowej ramy wykończeniowej lub montażowej jako opcja dostępna jest obecnie rama montażowa heatSTOP dla większości palenisk z szybą płaską lub narożną.

heatSTOP na wyciągnięcie ręki

heatSTOP "exklusiv" jest komfortowo sterowany za pomocą zgrabnego, wysokiej jakości pilota. Rozwiązanie początkowo przewidziane w paleniskach o dużej płaskiej szybie.

Cena detaliczna netto 978,00 EUR – wersja dla szyby płaskiej niezależnie od wzoru oraz koloru.

BRUNNER, www.brunner.pl

To musi być BRUNNER!

źródło i zdjęcie: Brunner

Firma powiązana:

Brunner

Telefon +48 885 531 477, +49 8721 771 0
www.brunner.pl, pl.brunner.eu/about_brunner/
infopolska@brunner.de

Brunner