Nowości

Pewny uchwyt w meblach łazienkowych - przedstawia Antado

24.02.2015

Służy do otwierania i zamykania, jest ważnym elementem estetyki mebla łazienkowego. Uchwyt – bo o nim mowa – może mieć różne formy: klasyczne (tradycyjny uchwyt lub reling) lub nowoczesne (push-to-open, uchwyt ukryty w płaszczyźnie frontu).

Wpuszczany uchwyt w meblach Pacific.jpgO tym, jakie uchwyty mają meble łazienkowe zwykle decyduje producent mebli. W przypadku seryjnej produkcji to firma dobiera uchwyty tak, by jak najlepiej sprawdzały się użytkowo i podkreślały estetykę mebla. Gdy wykonujemy meble na zamówienie w zakładzie stolarskim wybór uchwytów z reguły jest naszą decyzją, chociaż bywa, że okucia oraz uchwyty dobiera stolarz.
Rodzaj uchwytu zwykle dopasowywany jest do charakteru i stylistyki konstrukcji, stąd też meble utrzymane w estetyce retro zwykle mają uchwyty stylizowane, meble tradycyjne i gięte mają klasyczne uchwyty wygięte w lekki łuk, a meble nowoczesne najczęściej wyposażane są w modne  relingi lub dekoracyjne uchwyty prostokątne.

Wpuszczany uchwyt w meblach Cantare.jpgW meblach łazienkowych Antado stosujemy praktycznie wszystkie możliwe typy uchwytów: relingi, uchwyty proste, wygięte, stylizowane, a także rozwiązania bezuchwytowe (system push-to-open) i minimalistyczne uchwyty wpuszczane we front. Każdy typ uchwytu ma swoje zalety użytkowe i wizualne, ale musimy wybrać najbardziej odpowiedni do estetyki i formy mebla – mówi Sylwia Menape-Moskal, kierownik działu handlowego Antado.

Znakomitą część oferty mebli łazienkowych Antado stanowią te o nowoczesnej estetyce. Stąd w większości z nich producent stosuje uchwyty metalowe (błyszczące lub matowe) o geometrycznej formie. Najczęściej są to:

Stylizowane uchwyty w meblach Ritorno.jpg- uchwyty proste cenione przez klientów za atrakcyjny wygląd, komfort użytkowania (długa płaszczyzna pozwala na swobodny uchwyt w dowolnym miejscu, idealne do dużych szuflad);  dodatkową zaletą tego typu uchwytów jest to, że można je wieszać w poziomie (kolekcje Variete) lub w pionie (Prima),
- profile uchwytowe (np. w kolekcji Sycylia) – wyglądem przypominają uchwyty proste kwadratowe, lecz są od góry zabudowane; zwykle mają kolor aluminium,
Profilowe uchwyty w kolekcji Spektra.jpg- uchwyty wpuszczane we front (zintegrowane), które są praktycznie niewidoczne w bryle mebla; ich zastosowanie ma niebagatelne względy estetyczne: podkreśla geometryczną formę bryły mebla (kolekcja Cantare) lub zastosowane wykończenie (meble Pacific ze wzorem biało-złotych fal),
- otwieranie bezuchwytowe push-to-open, które odbywa się za pomocą delikatnego nacisku na front szafki w górnej części; miejsce to w meblach Fiesta zaznaczone jest delikatnym metalowym kwadratem.

Otwieranie push-to-open w meblach Fiesta.jpgDo mebli giętych oraz tych, które mają zaokrąglone brzegi firma Antado proponuje tradycyjne podłużne uchwyty o lekko wygiętej formie (kolekcja Cherry). Zaś do mebli stylizowanych, takich jak np. Ritorno, producent  montuje ażurowe mosiężne uchwyty, których forma, materiał oraz kolor podkreślają rustykalną estetykę kolekcji (m.in. głębokie frezowania w bocznych pilastrach szafek).

Więcej informacji na stronie internetowej www.antado.com.pl

Klasyczne uchwyty w kolekcji Cherry.jpgźródło i zdjęcia: Antado

Firma powiązana:

Antado Sp. z o.o.

Telefon 58 682 89 45
www.antado.com.pl
antado@antado.pl

Antado Sp. z o.o.