Nowości

Kabina prysznicowa Koło ULTRA - innowacje w dbaniu o czystość

24.02.2015

Najnowsza kabina prysznicowa marki KOŁO skrywa przed naszym wzrokiem kilka zaskakujących tajemnic - przede wszystkim swoje innowacyjne rozwiązania. To dzięki nim utrzymanie czystości prysznica jest teraz ULTRA proste.

Widoczne elementy kabiny Koło ULTRA ograniczają się w zasadzie do lekkich, delikatnie zarysowanych profili oraz estetycznych uchwytów. Projektanci marki KOŁO postawili w przypadku tego produktu na maksymalne zredukowanie miejsc, w których mogłyby gromadzić się kurz, wilgoć i zabrudzenia. Pomagają w tym zamknięte profile, ukryte elementy mocujące oraz szkło z unikalną powłoką Reflex. Skutecznie ogranicza ona powstawanie zacieków i osadów na powierzchni kabiny, ułatwiając tym samym utrzymanie kabiny w idealnej czystości.

Profile pod znakiem prostoty

W kabinie Koło ULTRA dolny profil jest całkowicie zasłonięty i nie posiada żadnych zagłębień czy zakamarków, w których mógłby zbierać się bród. Tradycyjne łożyska zastąpiono tutaj systemem magnetycznego prowadzenia. Wilgoć i kurz nie mają dostępu również do górnych profili, które stanowią teraz jednolitą i prostą konstrukcję. Szynę, po której prowadzone są podwójnie łożyskowane rolki, całkowicie zasłonięto, w efekcie czego woda spływa tylko i wyłącznie po ściance, a kurz nie dostaje się pod osłonę.

Czystość w jednym ruchu

Ruchome drzwi kabiny przylegają do dolnego profilu dzięki działaniu magnesów neodymowych. Ich dolną część wystarczy lekko pchnąć jedną ręką, by drzwi miękko odsunąć. Udostępnioną w ten sposób przestrzeń można teraz przetrzeć dosłownie jednym ruchem. Rozwiązanie Push2Clean pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować miejsca gromadzenia się zabrudzeń, ale też niezwykle upraszcza proces czyszczenia kabiny.

ULTRA bezpieczeństwo

Komfortowa łazienka powinna zapewniać bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Dlatego w konstrukcji kabiniy ULTRA zastosowano szkło hartowane o grubości 6 mm, pokryte specjalną folią ScreenGuard.  Dzięki tej innowacyjnej technologii, stosowanej w szybach samochodowych, ścianki kabiny są niezwykle odporne na uszkodzenia. Możemy mieć pewność, że nawet w przypadku mocnego uderzenia ciężkim i ostrym przedmiotem, zachowają swój kształt i nie rozpadną się na drobne, ostre kawałki. Uszkodzone szkło może więc pęknąć, lecz nie pokruszy się, zapewniając nam jeszcze lepszą ochronę przed skaleczeniem.

Przemyślane i praktyczne dodatki

Kabina Koło ULTRA dostępna jest w wersji kwadratowej i półokrągłej. Każda z nich charakteryzuje się nie tylko eleganckimi profilami - mamy też estetyczne i solidne uchwyty metalowe z chromowanym wykończeniem. Znajdziemy je zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ruchomej ścianki. Całkowicie niewidoczne mocowania dodatkowo podkreślają estetykę kabiny.

W kabinie Koło ULTRA znajdziemy też funkcjonalne zawieszki montowane na górnym profilu. Można je wykorzystać do powieszenia przy kabinie szlafroka (na zewnątrz) lub dodatkowych przyborów toaletowych (wewnątrz).

źródło i zdjęcia: Sanitec Koło

Firma powiązana:

Koło

Telefon 22 376 10 00
www.kolo.com.pl
geberit.pl@geberit.com

Koło