Nowości

Wiosenna aranżacja domowej jadalni

23.03.2011

Tulipany w soczystych barwach, słoneczne żonkile, pierwsze pąki na drzewach – wiosna nieśmiało daje znać o sobie. Budząca się z zimowego snu przyroda inspiruje nas do zmian również w naszym domowym otoczeniu. Wystarczy kilka zabiegów aranżacyjnych, by wiosna zawitała w naszej jadalni.

Na prawdziwą „eksplozję” kolorów w przyrodzie musimy jeszcze poczekać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć wiosenną aranżację jadalni.

Nasycony brąz mebli z linii Uno bello Kolekcji Mebli Klose w wybarwieniu orzech naturalny lub buk kolonialny stworzy interesujące zestawienie kolorystyczne z dodatkami w odcieniu apetycznej limonki, czy energetycznej czerwieni. W roli „dodatków” świetnie sprawdzą się wiosenne kwiaty. Interesujący efekt uzyskamy również komponując miodowy brąz mebli w wybarwieniu buk naturalny z wiosenną zielenią lub intensywną czerwienią. Wystarczy „kropla” mocnego koloru by wprowadzić nieco ożywczej świeżości - wiosennej aranżacji naszej jadalni.

Ze „światowych wybiegów”… do domowej jadalni

Natura zazwyczaj sama podsuwa nam proste rozwiązania wspierając nasze aranżacyjne pomysły i ułatwiając domowe metamorfozy. Jeśli jednak bliższy nam świat mody niż przyrody – sięgnijmy po inspiracje do wiosennych propozycji najlepszych projektantów. Gorąca, mocna czerwień jako look sezonu? W jadalni wykorzystajmy go z umiarem. Pamiętając o tym, że im jaśniejszy odcień mebli tym kolor powinien być mniej intensywny.

Czerwone filiżanki, obrus w soczystym kolorze czerwieni czy choćby serwetki w ognistym pąsie nie tylko sprawią, że wnętrze naszej jadalni nabierze wiosennej energii, ale także podkreślą piękno mebli o intensywnym, ciemnym wybarwieniu, takich jak kolekcja Uno bello w wybarwieniu buk wenge.

Nagrodzona Złotym Medalem MTP 2011 linia dzięki prostym geometrycznym formom mebli może stanowić doskonałe tło również dla dodatków w różnych odcieniach żółtego. Cytrynowy, miodowy, musztardowy, złoty, czy nawet żółty curry – wszystkie są na czasie. Stonowany brąz buku kolonialnego nowoczesnych mebli z kolekcji Uno bello lub Duo rozbudzą dodatki w mocnych barwach pomarańczy lub amarantu.

Jeśli neonowe odcienie wydają nam się zbyt agresywne, przenieśmy z wiosennych wybiegów do domowej jadalni fascynację paskami i liniami. „Kreskowy kod” możemy zastosować w stołowej zastawie, obrusach, bieżnikach czy choćby zasłonach. A może wzory inspirowane dżunglą lub etno prosto z Afryki? Możliwości jest wiele. Nie muszą się  ograniczać jedynie do dodatków - roszady w ustawieniu mebli, dekoracje okien czy metamorfozy ścian – to wszystko zostawia pole do popisu dla naszej kreatywności.

Źródło: Pegasus

Więcej