Nowości

System NIBCO BlazeMaster®

20.02.2015

System BlazeMaster® znalazł szerokie zastosowanie w ponad 60 krajach na świecie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i budynkach użyteczności publicznej. BlazeMaster® jest to system rur i złączek w zakresie średnic od ¾ do 3 cali, przeznaczony do wykonywania przeciwpożarowych instalacji tryskaczowych.

System NIBCO BlazeMaster®Materiałem użytym do jego produkcji jest wysokiej jakości chlorowany polichlorek winylu (PVC-C), którego skład i formuła zostały skomponowane stricte do zastosowań przeciwpożarowych. Podstawowym sposobem łączenia elementów systemu BlazeMaster®jest klejenie. Dodatkowo stosuje się połączenia kołnierzowe, gwintowane oraz rowkowe.

Zgodnie z aprobatą CNBOP system BlazeMaster® można stosować w przestrzeniach o małym zagrożeniu pożarowym do których należą między innymi: szkoły, kluby, hotele, kościoły, biura, restauracje, szpitale, biblioteki.

Dodatkowo według normy NFPA 13:2010 może być on używany w pomieszczeniach o normalnym poziomie zagrożenia pożarowego takich jak np. parkingi, poczty, sklepy, zakłady chemiczne przy spełnieniu specjalnych warunków określonych w normie.

System NIBCO BlazeMaster®W ofercie NIBCO znajdziecie Państwo również specjalistyczne zawory przeciwpożarowe wykonane z brązu, mosiądzu i stali w zakresie średnic od ¾" do 12". Podstawę wprowadzanego asortymentu stanowią zawory typu Butterfly i Check.

źródło i zdjęcia: NIBCO

 

Firma powiązana:

Nibco

Telefon 42 677 56 00
www.nibco.com.pl
nibco@nibco.com.pl

Nibco