Nowości

Jeszcze lepsze parametry, jeszcze więcej innowacji - nowości UZIN 2015

09.02.2015

W firmie UZIN rok 2015 został ogłoszony rokiem podłóg drewnianych. Faktycznie stają się one coraz częściej pierwszym wyborem w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak nie tylko w tradycyjnie "drewnianej" Europie, ale także i w Polsce. W parze z parkietami nieodłącznie kroczy chemia podłogowa - a jej czołowy producent - firma UZIN, jak co roku uzupełnia rynek nowymi produktami. Zapraszamy do krótkiego przeglądu tegorocznych nowości.

Gdy liczy się komfort mieszkańców…

RenoTop_PLUS.jpg… do pracy wkracza pierwsza z nowinek 2015 - UZIN RenoTop PLUS, renowacyjna płyta z efektem izolacji akustycznej. Ten produkt idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nowa podłoga ma być montowana w użytkowanych pomieszczeniach, a zatem w miejscach, gdzie powinno być jak najmniej pyłu i hałasu. UZIN RenoTop PLUS umożliwia wykonanie podłoża bez robienia zbędnego bałaganu. Tak wykonane podłoże można bezpośrednio obciążać i bez zbędnej zwłoki układać na nim podłogę - wszystkie rodzaje wykładzin oraz parkiet wielowarstwowy (o maksymalnych wymiarach 70 x 500 mm).

Gdy ważny jest czas…

PE_420.jpg… należy zastosować szybkoschnący środek gruntujący - taki jak kolejna nowość - UZIN PE 420. Nowy grunt można stosować pod wszystkie kleje PU i STP oraz pod klej UZIN MK 65. Wygodny w stosowaniu, umożliwia dalszą pracę już po ok. 2-4 godzin.

PE_385_10_kg.jpgInną nowością, która może przyspieszyć czas pracy jest UZIN PE 385 - dyspersyjny środek gruntujący, gotowy do użycia. W zależności od rodzaju podłoża i warunków panujących w pomieszczeniu, grunt wysycha już po 1-2 godzinach i po tym czasie można przystąpić do klejenia podłogi drewnianej klejami UZIN MK 65, UZIN MK 80 i UZIN MK 250.

Gdy najistotniejsza jest precyzja…

MK_92_PLUS_12_kg.jpg… z pomocą przychodzi UZIN MK 92 S PLUS - dwuskładnikowy klej PUR do parkietów. Został on stworzony z myślą o montażu drewnianych podłóg w modnym ostatnio dużym formacie, parkietów o skomplikowanym wzorze czy układaniu drewna w ciasnych i pełnych zakamarków pomieszczeniach. Jego innowacyjna receptura sprawia, że parkieciarz ma nie tylko dużo czasu na zużycie materiału (50-60 minut), ale także długi czas do początku utwardzenia się (ok. 120 minut), co sprawia, że nawet skomplikowany montaż nie odbywa się pod stresującą presją czasu.

UZIN RenoTop PLUS, UZIN PE 420 i UZIN MK 92 S PLUS są dostępne w ofercie firmy UZIN już od stycznia, a UZIN PE 385 trafi do niej w marcu bieżącego roku.

źródło i zdjęcia: UZIN

Firma powiązana:

Uzin Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Polska Sp. z o.o.