Nowości

Klej ANSERCOLL PUR 5-10-15 firmy ANSER

09.02.2015

Zakłady Chemiczne Anser są jednym z najprężniej rozwijających się polskich producentów Chemii Budowlanej. Nowoczesne laboratorium i jego doświadczony personel gwarantują Państwu profesjonalną obsługę, a działalność badawczo-rozwojowa pozwala na ciągłe wdrażanie nowych produktów. Szybkie reagowanie na potrzeby rynku nie byłoby możliwe bez dobrego stałego kontaktu z odbiorcami i wykonawcami, którzy swoją nieocenioną praktyką sugerują i testują produkty.

Dzięki cennym uwagom i testom środowiska parkieciarzy przeprowadziliśmy modyfikację kleju ANSERCOLL 5-10-15, uzyskując optymalne parametry w grupie rozpuszczalnikowych klejów do parkietu.

ANSERCOLL 5-10-15 nie powoduje przebarwień drewna a znikoma zawartość węglowodorów aromatycznych powoduje, że jest praktycznie pozbawiony ostrego, drażniącego zapachu.

Klej służy głównie do klejenia tradycyjnego parkietu i mozaiki parkietowej do podłoża cementowego, drewnianego lub samopoziomującego. Dzięki bardzo dużej plastyczności i wytrzymałości szczególnie nadaje się do klejenia parkietów wrażliwych na wilgoć (buczyna, brzoza, grab, jesion itp.) o wymiarach do 40 cm. Wszystkie te zalety zostały docenione i nagrodzone złotym medalem na 46 Światowym Salonie Wynalazków EUREKA w Brukseli.

Dążenie do coraz szerszego stosowania w przedmiotach codziennego użytku materiałów ekologicznych i zdrowych dotyczy dziś także parkietów. Dlatego też mamy zaszczyt przedstawić Państwu w pełni Ekologiczny klej ANSERCOLL EKO 5-10-15.

Jest on klejem produkowanym na bazie wysokiej jakości dyspersji polioctanu winylu, z dodatkiem wypełniaczy oraz środków uszlachetniających. Składa się w około 80% z ciał stałych, przez co zniwelowano o 50% zawartość wody (w porównaniu z innymi klejami dyspersyjnymi co znacznie ogranicza jej niekorzystny wpływ na układany parkiet). Nie zawiera rozpuszczalników aromatycznych, więc jest nieszkodliwy zarówno dla rzemieślnika układającego parkiet jak i użytkowników pomieszczeń. ANSERCOLL EKO 5-10-15 przeznaczony jest do przyklejania:

  • drewnianych płytek
  • progów narożnych
  • futryn
  • paneli i listew dekoracyjnych
  • mozaiki, parkietu i listew parkietowych do podłoży stosowanych w budownictwie.

Podstawową zaletą tego kleju jest elastyczna i nie starzejąca się spoina. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko odklejania klepek podczas pracy parkietu, wynikającej ze zmiany wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Klej ANSERCOLL EKO 5-10-15 ma ograniczony zakres stosowania. Służy głównie do klejenia stabilnych gatunków drewna, na przykład dębu o wymiarach elementów nie przekraczających 30 cm. Klasyczne drewno parkietowe takie jak buk lub klon zadowala klientów o gustach tradycyjnych.

Amatorzy nowości szukają już innych efektów kolorystycznych. Stąd moda na ciemne materiały z egzotycznych drzew, czyli merbau, wenge, kambala lub nieco jaśniejsze oliwki. Są to tworzywa twardsze od naszych rodzimych dębów i jesionów, co decyduje o znacznej wytrzymałości ich powierzchni. Jednak nawet najpiękniejsze jednolite powierzchnie z drewna mogą stać się z czasem banalnym elementem wystroju, dlatego rośnie zainteresowanie ozdobnymi intarsjami. Różnią się one barwą od reszty parkietu i mogą być wykonane w postaci wzorów z dekoracyjnej kostki lub z dekoracyjnej klepki, na przykład kompozycja ułożona z drewna marbau i klonu.

Wraz z nadejściem nowych trendów pojawił się problem w sposobie klejenia parkietów z drewna egzotycznego i intarsji parkietowych. Ze względu na dużą wrażliwość i niestabilność drewna egzotycznego konieczny był postęp technologiczny w dziedzinie klejów do parkietu.

I tym razem nasza firma skierowała się do źródeł wiedzy i nieocenionej praktyki, jaką dysponują parkieciarze. Dzięki ich cennym sugestiom i wskazówkom nasi specjaliści opracowali recepturę kleju o optymalnych parametrach technicznych.

Dzięki tak owocnej współpracy powstał dwuskładnikowy klej poliuretanowy ANSERCOLL PUR 5-10-15.
Atutem tego kleju jest jego skuteczność, wytrzymałość, trwałość i uniwersalność. ANSERCOLL PUR 5-10-15 pozwala z powodzeniem przyklejać parkiet każdego rozmiaru ze wszystkich gatunków drewna, w tym także wrażliwych (buku jesionu) i egzotycznych do podłoża cementowego, drewnianego, samopoziomującego, posadzek kamiennych i metalu. Szybkie osiąganie przez klej poliuretanowy ostatecznej wytrzymałości ogranicza pęcznienie drewna bezpośrednio po ułożeniu tzw. "Łódkowanie parkietu" w pierwszych tygodniach po lakierowaniu drewna.

NIE MUSISZ SIE SPIESZYĆ!

Dzięki swej innowacyjności klej ANSERCOLL PUR 5-10-15 posiada 1,5 godzinny czas otwarty (tj. od nałożenia na podłoże do ułożenia parkietu) W porównaniu z innymi klejami poliuretanowymi czas ten jest co najmniej trzykrotnie dłuższy, co sprzyja dokładnemu spasowaniu elementów na większej płaszczyźnie podłoża.

OSZCZĘDZASZ CZAS!

Kleje rozpuszczalnikowe i dyspersyjne osiągają pełną wytrzymałość przy podłożu nie nasiąkliwym po około 3 dobach. Korzystnym przeciwieństwem jest ANSERCOLL PUR 5-10-15, który osiąga pełną wytrzymałość już po 24 godzinach. Dzięki temu następne prace tj. cyklinowanie i lakierowanie można wykonać już następnego dnia.

WYTRZYMAŁOŚĆ TWOJĄ GWARANCJĄ!

ANSERCOLL PUR 5-10-15 osiąga trzykrotnie większą wytrzymałość na zrywanie w porównaniu z klejami rozpuszczalnikowymi i dyspersyjnymi.

WAŻNE!

Kleju ANSERCOLL PUR 5-10-15 nie wolno rozcieńczać. Do usuwania świeżych zanieczyszczeń kleju należy używać rozpuszczalnika ANSERCLEANER.

Jeżeli chodzi o parametry techniczne nasz klej wykonał 300% NORMY europejskiej DIN!

Spełnia wszystkie wymagania dotyczące kleju, jakim należy przyklejać coraz modniejsze parkiety z drewna egzotycznego i intarsji parkietowych, oraz elementy o większych wymiarach (powyżej 40 cm).

KLEJE MONTAŻOWE - ANSERCOLL 5-10-15 PLUS

Jest to tradycyjny, ekonomiczny klej montażowy, który sprawdził się w tysiącach domów w Polsce i Europie, zyskując sobie bardzo dobrą opinię wśród klientów. Jest to klej rozpuszczalnikowy, produkowany na bazie wysokiej jakości kauczuku SBS z dodatkiem żywic, wypełniaczy oraz środków uszlachetniających. Nie zawiera rozpuszczalników aromatycznych.

Główną zaletą kleju jest 20 minutowy czas otwarty, co znacznie ułatwia dopasowanie elementów klejonych. Klej przeznaczony jest do przyklejania:

- listew i profili PCV
- parapetów
- drewnianych płytek
- progów narożnych
- futryn
- mozaiki, parkietu i listew parkietowych
- paneli i listew dekoracyjnych
- płyt styropianowych itp.
- do podłoży stosowanych w budownictwie

Klej należy nakładać na podłoże lub element przyklejany bezpośrednio z oryginalnego opakowania punktowo lub paskami.Należy pamiętać, aby materiał przyklejany i podłoże było suche i wolne od pyłu, kurzu i środków zmniejszających przyczepność kleju, takich jak woski i tłuszcz. Po naniesieniu kleju w ramach czasu otwartego tj, 20 minut elementy klejone należy dołożyć i przycisnąć. Elementów klejonych nie należy odrywać i ponownie przyklejać. Podczas klejenia i zakończeniu pracy z klejem pomieszczenie należy wietrzyć.

źródło i zdjęcia: ANSER