Nowości

Najnowsze trendy w drewnianych podłogach

04.03.2011

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna i… wiosenne porządki. Planując odświeżenie domowych wnętrz, warto pomyśleć nie tylko o zakupie nowych mebli, czy zmianie koloru ścian, ale także o naszej podłodze. Nie od dziś wiadomo, że – tylko i aż – jej wymiana może nadać pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru.

Podłoga dębowa

Nie ma wątpliwości, że dąb niepodzielnie króluje w europejskich mieszkaniach. Popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej naturalnej charakterystyce. Długowieczny, wytrzymały, a przy tym elegancki i niezobowiązujący. W 2011 roku dąb na pewno nie utraci swojej pozycji.

- W modzie będą podłogi dębowe uszlachetniane kolorową bejcą lub kolorowym olejem naturalnym. Miłośnicy nietuzinkowych rozwiązań powinni zwrócić za to uwagę na dąb wędzony o pięknej mozaice barw jasnych bieli i ciemnobrązowych twardzieli.  - zdradza Seweryn Miazga z firmy Baltic Wood.

Najnowsze trendy w drewnianych podłogach

W Polsce wciąż najczęściej wybieramy podłogi w naturalnych, zachowawczych – chodź z pewnością przyjemnych dla oka barwach. Według prognoz specjalistów w aranżacji wnętrz ten trend będzie jednak w tym roku przełamywany nowym, akcentującym mocne kolory.

W palecie podłóg drewnianych na naszym rynku dostępne są, głównie wybierane przez osoby lubiące ekstrawagancję i nieszablonowość, zdecydowane barwy, jak na przykład bardzo ciemna i intensywna gorzka czekolada czy czysta biel. Warto dodać dla porównania, że w Europie Zachodniej obecnie tryumfy święcą szarości.

Jeśli chcemy nadać wnętrzom charakteru, ale jednocześnie boimy się eksperymentować z wyborem nieznanego nam drewna, powinniśmy zwrócić uwagę na coraz popularniejsze niestandardowe wykończenie podłóg tradycyjnych, które proponują nam producenci. Jednym z nich jest podkreślenie naturalnej struktury drewna poprzez szczotkowanie.

Dzięki specjalnemu procesowi możemy nie tylko zobaczyć uwypukloną linię słoi i mocne akcenty sęków, ale także wyczuć je w dotyku. Amatorom niepowtarzalnych rozwiązań z pewnością spodoba się również uszlachetnienie wyszczotkowanej podłogi smugami bejcy: srebrnej albo złotej, która nie tylko zachwyca, ale także dodaje całemu pomieszczeniu dostojności i szyku.

Źródło: Baltic Wood 

Więcej

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood