Nowości

Jedyne w Polsce kotły SOKÓŁ SD DUO BIO firmy METAL-FACH Technika Grzewcza

20.01.2015

Kotły centralnego ogrzewania SOKÓŁ serii SD DUO BIO uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012 spalając paliwo pellet. Kotły te są (dwu paleniskowe) wyposażone w automatyczny zestaw podający: z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym z zapalarką. Przystosowane do spalania paliw stałych: pellet, ziaren zbóż, pestek winogron, pestek oliwek.

Jedyne w Polsce kotły SOKÓŁ SD DUO BIO firmy METAL-FACH Technika Grzewcza

Zasypywanie paliwa w postaci granulatu do zbiornika o pojemności 300L, pozwoli na bezobsługową pracę urządzenia przez wiele dni, w zależności od warunków pogodowych i ustawienia. Górną komorę spalania tworzy stały ruszt chłodzony wodą, który umożliwia okresowe spalanie drewna liściastego i węgla kamiennego.

Stalowy korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami) oraz 4 mm (dla pozostałych elementów). Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie sprawności powyżej <90%.

W standardzie montowany jest nowoczesny sterownik FL 310 LG RTC posiadający funkcje FUZZY LOGIC, PID. Sterownik ten obsługuje 4 Pompy, 1 mieszacz, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania systemu zabezpieczającego przed zapłonem paliwa w postaci pellet, w zasobniku tzw. STRAŻAK oraz zamontowania modułu SONDA LAMBDA.

Konstrukcja i wykonanie kotłów są zgodne z normą PN-EN 303-5:2012 oraz wymaganiami zasadniczymi w zakresie bezpieczeństwa określonych w rozporządzeniach. Przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, gospodarstwach wiejskich, pomieszczeniach gospodarczych i punktach handlowych.

źródło i zdjęcie: METAL-FACH Technika Grzewcza

Firma powiązana:

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

Telefon 85 711 94 54, 85 711 94 54 w. 28 (sprzedaż krajowa)
metalfachtg.com.pl
sprzedaz@metalfach.com.pl

METAL-FACH Jacek Kucharewicz