Nowości

Podłoga Bio Purline Wineo dostępna jako panele podłogowe

15.01.2015

Linia Purline firmy Wineo to pierwsza wykładzina podłogowa z tworzywa sztucznego, która w przeważającej części składa się z surowców odnawialnych oraz naturalnych wypełniaczy. Podstawą jest poliuretan, jedno z tworzyw sztucznych o najwyższej jakości, mające wszechstronne zastosowanie, odporne na zużycie oraz na działanie rozpuszczalników, chemikaliów oraz warunków pogodowych. Dzięki tym właściwościom stosowany jest często m.in. w przemyśle samochodowym i meblowym, w medycynie oraz do produkcji sprzętu sportowego.

Podłoga Bio Purline Wineo dostępna jako panele podłogowe

Pracującym nad rozwojem naszych produktów naukowcom udało się zastąpić petrochemiczne poliole w poliuretanie poliolami biologicznymi, pozyskiwanymi z oleju rzepakowego i rycynowego i wprowadzić na rynek prawdopodobnie najbardziej ekologiczną wykładzinę podłogową. Nie zawierającą chloru, plastyfikatorów ani rozpuszczalników, o neutralnym zapachu i prawie wolną od emisji.

Dzięki zastosowaniu ekologicznego poliuretanu, linia Pureline eco nadaje się szczególnie dobrze do zastosowania we wrażliwych obszarach. Dzięki właściwościom ekologicznym oraz nieszkodliwości dla zdrowia, doskonale nadaje się do zastosowania w placówkach służby zdrowia, takich jak kliniki czy domy opieki, lub w budynkach użyteczności publicznej, takich jak przedszkola.

Wyjątkowo ekologiczna

Linia Purline eco to powiew świeżości także dla domu – nie tylko dzięki właściwościom ekologicznym, lecz także przez nowoczesne, kolorowe i kreatywne wzornictwo. Prawdziwa innowacja: po prostu Wineo.

Więcej na stronie firmy - link tutaj.
źródło i zdjęcie: Wineo

Firma powiązana:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 374 02 60 do 61
www.wineo-polska.pl
office@wineo-polska.pl

Windmöller Polska Sp. z o.o.