Nowości

Bezprzewodowy system domofonowy MyCom w ofercie Alpol

08.01.2015

Bezprzewodowy system domofonowy MyCom jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów wykorzystującym do połączeń sieć GSM. Jako panele zewnętrzne zastosowano kasety serii Profilo, natomiast urządzenia wewnętrzne to telefony komórkowe lub stacjonarne, które poza funkcją komunikacji głosowej pozwalają na otwieranie drzwi wejściowych.

Bezprzewodowy system domofonowy MyCom w ofercie Alpol

Jako urządzenia wewnętrzne wykorzystuje się zatem telefony komórkowe lub stacjonarne, które zastępują tradycyjne unifony i pozwalają zarówno na przeprowadzenie rozmowy jak i otwarcie drzwi wejściowych (wybierając 11) i np. bramy wjazdowej (wybierając 21). Każdemu wywołaniu w  tradycyjnej kasecie z przyciskami lub cyfrowej z klawiaturą można przypisać od 1 do 3 numerów telefonów, które dzwonią według wybranej kolejności. Istotną funkcją systemu myCom jest funkcja CLIP (usługa bezpłatna), która pozwala na zaprogramowanie 100 numerów telefonów do zdalnego otwierania drzwi wejściowych lub np. bramy wjazdowej. Realizuje się to poprzez wybranie numeru karty SIM umieszczonej w kasecie zewnętrznej (alternatywa dla funkcji otwierania kodem lub czytnikiem zbliżeniowym).

Prostota systemu myCom, brak instalacji, wymagane jedynie zasilanie kasety zewnętrznej 12Vdc/ac, możliwość tworzenia systemów wielobramowych w wielu przypadkach może stanowić rozsądną lub nawet jedyną alternatywę dla systemów przewodowych (np. gdy w budynku brakuje instalacji lub w przypadku bardzo dużych odległości).

źródło i zdjęcia: Alpol A. E. Schober s.j.

Firma powiązana:

Alpol A. E. Schober s.j.

Telefon 61 835 87 00
www.alpol.com.pl
sklep@alpol.com.pl

Alpol A. E. Schober s.j.