Nowości

Nowoczesna korkowa okładzina ścienna Hawai Dekwall marki Wicanders

15.12.2014

Przyjemny, ciepły klimat, kojący szum oceanu oraz przepiękne krajobrazy. Hawaje słusznie uważane są za jedno z najwspanialszych miejsc do życia na Ziemi. Nieprzypadkowo więc nazwa archipelagu zainspirowała specjalistów firmy Wicanders do stworzenia oryginalnych wzorów korkowych okładzin ściennych Hawai Dekwall. Wyjątkowa dekoracja zapewni we wnętrzach nie tylko szczególne doznania estetyczne, ale również wpłynie na komfort użytkowania pomieszczeń i panujący w nich klimat.

Nowoczesna korkowa okładzina ścienna Hawai Dekwall marki WicandersNowoczesność z odrobiną egzotyki - korkowa okładzina ścienna Hawai Dekwall marki Wicanders

Oprócz wzoru o klasycznym, naturalnym kolorze korka, projektanci firmy Wicanders przygotowali także 5 innych fornirów z linii Hawai Dekwall, inspirowanych kolorystyką oraz klimatem tropikalnej wyspy. Teksturę okładziny Hawai White wzbogacono o drobne, białe elementy, przywodzące na myśl jasne ziarenka piasku słynnej plaży Waikiki, z kolei czarne akcenty okładziny Hawai Black kojarzą się z grudkami zastygłej lawy, również występującymi na wulkanicznym archipelagu. Zastosowanie jednego z dwóch wzorów pozwoli w delikatny sposób rozjaśnić lub przyciemnić dekorację ścian, przy zachowaniu dominacji naturalnej barwy korka.

Wśród hawajskich inspiracji projektantów firmy Wicanders znalazły się także perły, obficie występujące u wybrzeży wysp. Wyjątkowy kolor oraz żywa tekstura wzoru Hawai Pearl  doskonale sprawdzą się jako elegancka i zarazem wyrazista dekoracja wnętrz. Miłośników jasnych materiałów szczególnie zainteresuje z kolei fornir Hawai Exclusive. Dzięki charakterystycznej, korkowej fakturze jego wierzchnia warstwa przypomina szlachetny marmur, jednak w przeciwieństwie do kamienia, powierzchnia okładziny jest ciepła i miękka w dotyku.

Ściany salonu lub sypialni możemy także ozdobić równie eleganckim, ale nieco ciemniejszym wzorem Hawai Platinum. Jak wszystkie korkowe wykończenia ścian, model ten może być stosowany także w kuchniach i łazienkach, ponieważ korek posiada niski współczynnik przepuszczalności pary wodnej.

Dzięki niezwykłej budowie wypełnionych gazem komórek kory dębu korkowego, okładziny Hawai Dekwall marki Wicanders doskonale wyciszają pomieszczenia, tłumiąc hałasy zakłócające spokój domowego zacisza. Korek jest także efektywnym izolatorem cieplnym, co w wykończonych za jego pomocą wnętrzach przekłada się na panujący tam zawsze wyjątkowo przytulny klimat.

Stosowany do produkcji okładzin marki Wicanders materiał jest w stu procentach naturalny i ekologiczny, a dzięki swoim właściwościom pomaga także stabilizować temperaturę oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniach, korzystnie wpływając na mikroklimat wnętrz. Pojedyncze płytki pokrycia dostępne są w wymiarach 600x300x3 mm, a ich montaż za pomocą specjalnego kleju jest bardzo łatwy. Utrzymanie okładziny w czystości również nie sprawia kłopotów, a zabrudzenia powstałe na woskowanej powierzchni można usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki.

Planując atrakcyjne wykończenie ścian warto zwrócić szczególną uwagę na korkowe okładziny Hawai Dekwall marki Wicanders. Ich świeży, pełen ekspresji nowoczesny wygląd idzie w parze z wyjątkowymi właściwościami technicznymi i praktycznością rozwiązania. Decyzja o zastosowaniu tej szczególnej dekoracji to dobry i pewny krok w kierunku zapewnienia domowym wnętrzom iście hawajskiego klimatu.

źródło i zdjęcia: Dom Korkowy

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.