Nowości

Poznaj SXRL - kołek do zadań specjalnych oferuje fischerpolska

12.12.2014

Kołek do zadań specjalnych. Doskonały w mocowaniu podkonstrukcji drewnianych i metalowych np. do fasad. Szczególnie polecany do pustaków ceramicznych i gazobetonu.

Idealny w mocowaniu ciężkich elementów podczas urządzania wnętrz. Ekonomiczny przy mocowaniu belek drewnianych o dużym przekroju, dzięki możliwości przenoszenia dużych momentów zginających.

Kołek SXRL to przemyślane i sprawdzone rozwiązanie wykorzystywane do wytrzymałego mocowania elementów występujących zarówno na budowach dużych obiektów jak i przy budowie domu, również wewnątrz – podczas prac wykończeniowych.

Kołek SXRL to przede wszystkim znakomite parametry wytrzymałościowe zarówno w materiałach pełnych jaki w materiałach z pustymi przestrzeniami co przekłada się na użyteczne zastosowania np. w pustakach ceramicznych, silikatach, cegle pełnej, cegle kratówce, i gazobetonie, które znacznie przekraczają nośność konwencjonalnych, dostępnych na rynku zamocowań.

Dzięki długości użytkowej do maks. 220 mm, można bez problemu dobrać odpowiedni rozmiar do najczęściej poszukiwanych rozwiązań dla mocowanych materiałów w tym dla mocowania w ścianach grubo ocieplonych wełną lub styropianem. W przypadku gazobetonu głębokość zakotwienia może wynosić od 70-90 mm, a dopuszczalne obciążenie dla jednego mocowania to 1,43 kN (około 150 kg).

Dopuszczalne obciążenie w pustaku ceramicznym to 0,34 kN, zaś (około 35 kg) moment zginający – 11,7 Nm. W przeprowadzonych testach zniszczeniowych kołek uległ wyrwaniu z podłoża w betonie po przyłożeniu siły 2 tony !!! a w gazobetonie przy sile 400 kg !!!!

źródło i zdjęcia: fischerpolska

Firma powiązana:

fischerpolska

Telefon 12 290 08 80
www.fischerpolska.pl
info@fischerpolska.pl

fischerpolska