Nowości

Wanna COCO – perła w ofercie Sealskin

09.02.2011

Pierwszą tegoroczną premierą w ofercie Coram Poland jest wanna Coco firmy Sealskin. Tym razem holenderski producent zaproponował klientom urządzenie wolno stojące, o wysmakowanej stylistycznie formie, wykonane z nowoczesnego materiału typu solid surface.

Wanna czy kabina? - to jedno z pytań, które dręczy każdego, kto aranżuje łazienkę. Za kabiną przemawia to, że zajmuje mniej miejsca i pozwala oszczędzać wodę, zaś za wanną niekwestionowana wygoda kąpieli. Jeśli jeszcze mamy do dyspozycji obszerną łazienkę i możemy pozwolić sobie na duże urządzenie kąpielowe, wanna może stać się elementem aranżującym przestrzeń.

Coco - nowa wanna firmy Sealskin, ma duże predyspozycje do takiej właśnie roli, głównie dlatego, że jest formą wolno stojącą. Wanna wykonana została z mieszanki przejrzystej żywicy i minerałów. Sztuczny materiał pozwolił producentowi na uformowanie jej z jednego kawałka materiału, co jest niezwykle efektowne stylistycznie (organiczna forma, cienkie ranty). Ponadto konglomerat charakteryzuje się ciepłą, miłą w dotyku powierzchnią, dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwością w czyszczeniu i pielęgnacji. Matowe, aksamitne wykończenie dodaje formie wanny Coco elegancji.

Kształt nowej wanny Sealskin jest trudny do jednoznacznego określenia – formie dna niecki najbliżej jest do elipsy. Cechą charakterystyczną bryły Coco jest to, że górna część wanny jest szersza niż dno, dzięki czemu wygląda ona lekko i finezyjnie.

Parametry techniczne wanny Coco:

  • wymiary: 180x78x59 cm,
  • głębokość: 47 cm,
  • pojemność 206 l,
  • ciężar 195 kg,
  • kolorystyka: biały matowy,
  • samonośna konstrukcja (wanna nie potrzebuje dodatkowego podparcia),
  • wanna  wymaga podłączenia specjalnej armatury podłogowej dedykowanej do wanien wolno stojących,
  • odpowiednio duża ilość miejsca (10 cm) pod wanną pozwala zainstalować płaski syfon, dzięki czemu nie jest konieczne wpuszczanie syfonu w podłogę.

Źródło: Synergia PR

Więcej