Nowości

Nowy prefabrykowany dom pasywny Cubus

08.02.2011

Nowoczesne projekty architektoniczne zaskakują różnorodnością i eklektyzmem. Z jednej strony stanowią ukłon w stronę surowego modernizmu, z drugiej – hołdują na wskroś współczesnemu dążeniu do energooszczędności. Doskonałym przykładem takiego połączenia jest nowy dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o.

Nowy dom prefabrykowany - nie bez powodu nosi nazwę Cubus. Jego surowa, prosta bryła przywodzi na myśl dzieła modernistycznych twórców z pierwszej połowy XX wieku – kubistów i architektów związanych z niemiecką szkołą Bauhaus. Dom Cubus, ma formę regularnego prostopadłościanu o długości 10,57 i szerokości 7,7 metra, jednak sprawia przy tym wrażenie lekkiego i zgrabnego. Jest to zasługą dużych przeszkleń – wielkopowierzchniowych okien, a także drzwi przesuwnych prowadzących na taras i ogród. Standardowa opcja domu posiada dach płaski, jednak firma Wolf System Sp. z o.o. proponuje również inne warianty tego projektu. W zależności od naszych upodobań estetycznych, możemy wybrać również opcję z dachem kopertowym o spadzie 17 stopni, a także jednospadowym i dwuspadowym o kącie nachylenia 10 stopni. Bez względu na to, który typ dachu wybierzemy, pomieszczenia na piętrze będą cechować się standardową, pozbawioną skosów wysokością.

Cubus – dom pasywny dla wymagających

Dom prefabrykowany Cubus wyróżnia się nie tylko stylowym wyglądem, ale także doskonałymi parametrami termicznymi. Dzięki zastosowaniu specjalnej ściany o grubości 47 centymetrów i współczynniku izolacyjności na poziomie 0,10 W/m2K, a także „ciepłych” okien o dużej powierzchni oraz grubej na 30 centymetrów płyty fundamentowej, dom ten spełnia wszystkie wymogi budownictwa pasywnego. Oznacza to, że wartość rocznego zużycia energii potrzebnej do eksploatacji budynku wynosi maksymalnie 15 kWh/m2. W rezultacie przekłada się to na bardzo niskie rachunki za ogrzewanie domu, a także pomaga dbać o środowisko naturalne. Dom prefabrykowany to zatem projekt polecany wszystkim tym, którzy stawiają na rozwiązania łączące energooszczędność i ekologię.

Źródło: GutPR

Więcej

Firma powiązana:

Wolf System

Telefon 32 605 37 00
www.wolfsystem.pl
mail@wolfsystem.pl

Wolf System