Nowości

Trwały i estetyczny balkon z nowymi profilami IZOHAN TB

02.12.2014

Solidnie wykonany balkon lub taras powinien pełnić nie tylko funkcję  rekreacyjną,
ale również dekoracyjną domu. Podstawą jest zastosowanie trwałych i odpornych
na korozję produktów, które zapewnią m.in. sprawne odprowadzanie wody. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowa seria profili balkonowo-tarasowych IZOHAN TB, wprowadzona właśnie na rynek przez należącą do Grupy ATLAS spółkę IZOHAN.

Trwały i estetyczny balkon z nowymi profilami IZOHAN TB

Każdy z produktów wchodzących w skład serii IZOHAN TB  zbudowany jest z aluminium pokrytego poliestrową powłoką o grubości ok. 70 μm. To dwa razy więcej niż wymagana grubość 35 μm. Poliestrowa powłoka pokrywa całą powierzchnię profili, a nie tylko jego czoło. Dzięki temu każdy z produktów cechuje się solidnym wykonaniem, trwałością i odpornością na korozję i czynniki atmosferyczne. Co więcej, polecany do stosowania z profilami system hydroizolacji IZOHAN EKO nie działa na nie korozyjnie, zapewniając wieloletnią trwałość tarasów i balkonów. 

Każdy profil z serii IZOHAN TB został zaprojektowany tak, by umożliwić prawidłowe odprowadzenie wody bez powstawania psujących estetykę zacieków i wykwitów. Wilgoć spływa po wierzchniej powierzchni i jest skutecznie odprowadzana poza krawędź balkonu. Drogą ujścia dla wody, której uda się przeniknąć przez spoiny między płytkami są otwory umieszczone na dolnej stronie profilu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań oferowanych w ramach serii IZOHAN TB, wilgoć nie gromadzi się pod płytkami, co chroni taras przed uszkodzeniami mrozowymi.

IZOHAN jako jeden z nielicznych producentów oferuje profile krawędziowe dedykowane do stosowania w systemach epoksydowych. Profil okapowy TB 10 stanowi estetyczne i trwałe wykończenie posadzek żywicznych o grubości 2-3 mm.

Profile balkonowo-tarasowe z serii TB mogą być stosowane również na tarasach i balkonach wykończonych okładziną ceramiczną. Najprostszym profilem do takich zastosowań jest TB 20. Profile TB 30 i TB 40 posiadają dodatkowo otwory odprowadzające wodę spod posadzki oraz ranty zabezpieczające brzegi warstwy wykończeniowej, dzięki temu zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed wilgocią. Co więcej, specjalna konstrukcja produktu TB 40 umożliwia systemowe umocowanie rynny.

Zastosowanie profili z serii TB i połączenie ich z innymi produktami firmy IZOHAN umożliwia kompleksową budowę estetycznego i trwałego balkonu lub tarasu na lata – mówi Anna Pertkiewicz, Kierownik ds. Marketingu w firmie IZOHAN - Rozwiązania systemowe IZOHAN to nie tylko profile, ale także pełen przekrój chemii budowlanej z zakresu hydroizolacji niezbędnej do stworzenia solidnej i bezpiecznej inwestycji. Profile  występują razem z zestawem akcesoriów. W odpowiedzi na najbardziej wygórowane oczekiwania inwestorów oferujemy możliwość zastosowania narożników o nietypowych kątach lub elementów łukowych.

Do dyspozycji klientów oddano profil główny wraz z kilkoma wariantami narożników (wewnętrznych i zewnętrznych o kątach 90 i 135 stopni) oraz łącznikami. Serie TB 30 oraz TB 40 posiadają dodatkowo specjalne elementy zakończeniowe (lewe i prawe). Każdy
z profili dostępny jest w trzech kolorach: brązowym (RAL 8019), grafitowym (RAL 7024)
i szarym (RAL 7037).

Szczegółowe dane dotyczące nowych profili oraz innych produktów IZOHAN można znaleźć na stronie: www.izohan.pl.

Link do strony tutaj.

źródło i zdjęcie: Izohan (Izolmat, Nexler)

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan