Nowości

Nowość: wszechstronna mini pilarka tarczowa z funkcją cięcia wgłębnego – Bosch PKS 16 Multi

02.12.2014

Nowa pilarka tarczowa PKS 16 Multi w wersji mini doskonale sprawdzi się do cięcia różnego rodzaju materiałów – zarówno drewna, płytek ceramicznych, szkła, jak i tworzyw sztucznych. To kompaktowe elektronarzędzie zachwyca swoją poręcznością i niebywałą funkcjonalnością.

Nowość: wszechstronna mini pilarka tarczowa z funkcją cięcia wgłębnego – Bosch PKS 16 Multi

Nowość: wszechstronna mini pilarka tarczowa z funkcją cięcia wgłębnego – Bosch PKS 16 MultiW wyposażeniu standardowym pilarki   PKS 16 Multi znajdują się trzy tarcze pilarskie: diamentowa (np. do płytek ceramicznych), do drewna oraz innowacyjna tarcza „multi material”, która doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z różnego rodzaju materiałami. Warto również zwrócić uwagę na możliwość opuszczania tarcz, co pozwala na precyzyjne cięcia wgłębne – w szczególnie łatwy i bezpieczny sposób. Użytkownik może ustawić głębokość cięcia z dokładnością co do milimetra (1-16 mm).

Precyzja pracy z PKS 16 Multi przejawia się także w inny sposób. Narzędzie wyposażone jest w system Cut Control, który gwarantuje dokładność cięcia oraz łatwe prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia. Dzięki przezroczystej, rozkładanej  przedłużce z zaznaczoną linią cięcia i oznaczeniem kątów 45 i 90 stopni na podstawie, użytkownik może precyzyjnie przyłożyć pilarkę w dowolnym miejscu, śledzić linię cięcia oraz pewnie prowadzić narzędzie w materiale.

Urządzenie wyposażono także w blokadę wrzeciona, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Blokada zapewnia szybką i łatwą wymianę osprzętu: wystarczy odblokować podstawę, nacisnąć przycisk blokady wrzeciona, odkręcić śrubę, wymienić tarczę, przykręcić ponownie śrubę, zablokować podstawę, i już można przystąpić do dalszej pracy.

Użytkownik nowej pilarki doceni z pewnością także wyposażenie PKS 16 Multi w praktyczną przystawkę do odsysania pyłu, którą można przyłączyć do odkurzacza. Dzięki temu po zakończonej pracy pilarka, a także miejsce pracy będą wyjątkowo czyste.

Pilarka PKS 16 Multi pracuje z precyzją charakterystyczną dla zwykłej pilarki tarczowej, ale jest od niej znacznie mniejsza i lżejsza, co zwiększa wygodę użytkowania narzędzia. Dzięki zwartej budowie i praktycznej rękojeści zamkniętej obsługa pilarki PKS 16 Multi jest bardzo łatwa i to nawet jedną ręką. Specjalna konstrukcja podstawy i umieszczona na zewnątrz tarcza pilarska powodują, iż nietypowe wyzwania, takie jak cięcie tuż przy krawędzi, nie stanowią żadnego problemu.

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 529,00 PLN.
Akcesoria do pilarki są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

zdjęcia i źródło: Bosch

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.