Nowości

Nowość firmy Viessmann - płaski rekuperator Vitovent 300-C

01.12.2014

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego budynku energooszczędnego. Ale, co zrobić gdy mamy mały dom i nie bardzo wiadomo gdzie umieścić rekuperator i jak rozprowadzić przewody wentylacyjne do pomieszczeń?

Nowość firmy Viessmann - płaski rekuperator Vitovent 300-C

Rozwiązaniem może być nowy rekuperator firmy Viessmann – Vitovent 300-C. Rekuperator ma wysokość całkowitą tylko 198 mm i łatwo można go schować w podwieszonym suficie, na przykład w przedpokoju, lub powiesić na ścianie np. w spiżarni. Wydajność urządzenia do 150 m3/h, wystarcza do komfortowego przewietrzania powierzchni mieszkalnej od 65 do 90 m2. Vitovent 300-C odzyskuje nawet 89% ciepła zawartego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń.

Zintegrowany moduł podgrzewania elektrycznego chroni przed zamarzaniem i umożliwia przez cały rok efektywny odzysk ciepła. Skuteczny system filtracji powietrza oczyszcza doprowadzane powietrze z alergenów i substancji szkodliwych. Stwarza łagodny klimat w pomieszczeniach, jest przyjazny również dla alergików.

W zakresie dostawy Vitovent 300-C znajduje się zdalne sterowanie, które umożliwia komfortową obsługę urządzenia z dowolnego miejsca w domu lub mieszkaniu. Uzupełnieniem oferty Viessmann jest nowy system przewodów wentylacyjnych, wykonanych z tworzywa o własnościach antystatycznych i antybakteryjnych: o średnicy zewnętrznej 63 mm (DN63) i 200 mm (DN200).

Umożliwia wykonanie kompletnej instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, którą łatwo schować np. w stropach podwieszanych i pod płytami gipsowo-kartonowymi. System szybkiego łączenia pozwala wykonać instalację wentylacji bez użycia narzędzi i z gwarancją szczelności połączeń. System posiada bardzo dobre własności akustyczne, gdyż przewody z tworzywa skuteczniej tłumią hałas niż kanały metalowe.

www.viessmann.pl

źródło i zdjęcia: Viessmann

Firma powiązana:

Viessmann

Telefon 71 360 71 00
www.viessmann.pl
info@viessmann.pl

Viessmann