Nowości

Lustra podświetlane ANTADO

26.11.2014

Lustro z podświetleniem to niezbędne wyposażenie kobiecej łazienki i duże udogodnienie dla pań, których makijaż będzie zawsze perfekcyjny dzięki równomiernemu oświetleniu twarzy. Rozświetlona lustrzana tafla doda też urody wnętrzu łazienki.

Lustra podświetlane ANTADO

Lustra podświetlane ANTADOPraktycznie od zawsze człowiek chciał oglądać swoje odbicie. Na początku lustrem była tafla wody, w okresie paleolitu rolę lustra spełniały szlifowane kamienie, w starożytnym Egipcie jako zwierciadeł używano polerowanych metali szlachetnych.

Podobnie jak różne były materiały z których wykonywane było lustro, tak różne było znaczenie lustra w życiu człowieka i w jego otoczeniu. Był czas, gdy posiadanie zwierciadła było czynnikiem nobilitującym właściciela, a ono samo ekskluzywnym prezentem, rzeczą magiczną, bohaterem książek.

Dziś lustro jest przedmiotem ogólnodostępnym, ważnym elementem wyposażenia wnętrz. W przestrzeni domu najczęściej można je spotkać w łazience, gdzie służy nie tylko do przeglądania się, ale również do wykonywania makijażu. Warto więc zadbać o właściwe oświetlenie tafli, można także skorzystać z luster, które mają wbudowane źródła światła.

Podświetlane lustro ma co najmniej dwie zalety: po pierwsze twarz jest w nim równomiernie oświetlona, co pozwala dokładnie wykonać makijaż, po drugie - lustro prezentuje się atrakcyjnie, niczym  profesjonalne stanowisko wizażu.

W ofercie firmy Antado, polskiego producenta mebli łazienkowych, znajduje się szeroka oferta luster z podświetleniem tafli. Do wyboru są lustra z trzema wariantami światła: LED, halogenowym oraz jarzeniowym. Oprócz rodzaju oświetlenia poszczególne modele luster różnią się też intensywnością oraz barwą oświetlenia (ciepłe-zimne), więc możemy wybrać dokładnie takie, jakie preferujemy.

Lustra podświetlane ANTADOLustra z podświetleniem oszczędnymi diodami LED występują w trzech wariantach. Pierwszym są lustra w czarnej ramie wykonane ze szkła lakierowanego Lacobel, gdzie cała tafla dookoła otoczona jest paskiem świetlnym o barwie zimnej. Lustro podświetlone w ten sposób jest bardzo dekoracyjne. W tej ofercie dostępne są  cztery lustra o wymiarach: 80x60 cm (oświetlenie o mocy 22W), 100x60 cm (26W), 100x80 (30W) oraz 120x80 cm (36W).

Drugą wersją luster z oświetleniem LED są klasyczne lustra bez ramy, w których pasek świetlny wstawiony został w dwa dłuższe lub krótsze boki. W tej wersji światło ma kolor chłodny. W trzeciej opcji rozkład oświetlenia jest taki sam jak w drugiej, tylko oświetlenie LED jest punktowe i ma barwę ciepłą. Moc zestawu diod dobrana jest do wielkości lustra i wynosi od 11 do 26 W. Lustra dostępne są w rozmiarach od: 100x60 cm do 140x70 cm.

Innym źródłem światła stosowanym przez firmę Antado do podświetlania luster łazienkowych jest oświetlenie jarzeniowe (świetlówka). Lampy świetlówkowe umieszczone są w krótszych lub w  dłuższych bokach szklanej tafli i mają moc odpowiednio 2x13 W lub 2x21 W. 

Barwa zastosowanego światła jest przyjemna, zbliżona do światła dziennego. Ten typ oświetlenia zastosowany jest w lustrach o wymiarach: 50x70 cm, 80x60 cm, 100x60 cm, 120x60 cm.

Trzecim źródłem światła w lustrach Antado są lampy halogenowe (G4) o mocy 10 W każda, które dają jasne, ciepłe, bezpośrednie światło. Lamp - w zależności od wielkości lustra - może być 10, 16 lub 20. Lustra mają rozmiar od 100x60 cm do 140x70 cm.

Wszystkie podświetlane lustra Antado cechują się stopniem ochrony IP44, co oznacza, że mogą być narażone na kontakt z wodą. Każde ma zewnętrzny wyłącznik oświetlenia, dzięki któremu - jeśli oświetlenie nie jest akurat potrzebne - można je wyłączyć.

Zapraszamy na stronę internetową  www.antado.com.pl

źródło i zdjęcia: Antado

Firma powiązana:

Antado Sp. z o.o.

Telefon 58 682 89 45
www.antado.com.pl
antado@antado.pl

Antado Sp. z o.o.