Nowości

Ościeżnica ukryta EGO od firmy NOVET

20.11.2014

Niewidoczna ościeżnica EGO do drzwi to rozwiązanie umożliwiające adaptację wnętrz w oryginalny i stylowy, a zarazem bardzo praktyczny sposób. Po zamontowaniu w ścianie, ościeżnica jest niewidoczna, dzięki czemu uzyskuje się minimalistyczny, ale nie monotonny efekt drzwi licujących ze ścianą. W przypadku zastosowania skrzydła drzwi w kolorze ściany, łatwo uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza. Z kolei drzwi o mocnej lub jaskrawej kolorystyce po zamontowaniu w niewidocznej ościeżnicy pełnią funkcję ozdobną.

Do ścian murowanych i kartonowo-gipsowych

Ościeżnica EGO
System obrotowo-przesuwny SwingLife

Ościeżnica ukryta EGO występuje w wersji przeznaczonej do zainstalowania w ścianie murowanej lub ścianie wykończonej za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Oba rozwiązania zapewniają ten sam efekt wizualny, dzięki czemu ułatwiają zaaranżowanie wnętrza w minimalistyczny sposób.

Korzyści wynikające z zamontowania ościeżnicy EGO

Oprócz zalet wynikających z dyskretnego ukrycia ościeżnicy w ścianie, zapewnia ona użytkownikom wiele dodatkowych korzyści. Rurowy profil wraz ze spawaną ramą gwarantuje idealną stabilność i sztywność ościeżnicy przez wiele lat pracy w mieszkaniach prywatnych oraz obiektach o wysokiej częstotliwości użytkowania. Do zestawu instalacyjnego dołączone są dodatkowe elementy wyposażenia ułatwiające dokładne i wygodne wykończenie ościeżnicy. Jest ona dostarczana z folią osłaniającą ramę, która zabezpiecza ościeżnicę przed pobrudzeniem lub porysowaniem.

Ościeżnica ukryta EGO wykorzystuje zalety niewidocznych zawiasów z serii Kubica umożliwiających regulację położenia skrzydła drzwi w trzech płaszczyznach. Dzięki temu można bardzo dokładnie dopasowywać drzwi do ościeżnicy bez demontowania ich skrzydła.

Dostępne wersje ościeżnicy

Niewidoczna ościeżnica EGO występuje w wersji do drzwi przylgowych oraz bezprzylgowych. Ościeżnicę EGO można również zamówić z zamkiem lub tylko z frezowaniem pod zamek.

Wyposażenie opcjonalne 

Istnieje wiele funkcjonalnych i stylowych dodatków do drzwi z ościeżnicą EGO. Jednym z nich jest klamka KUADRA, która w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników, nie posiada żadnych elementów wypukłych. Co więcej, jej kolor można dopasować do zawiasów. W ten sposób klamka KUADRA idealnie komponuje się nie tylko z samym skrzydłem drzwi, ale także pozostałymi elementami zastosowanymi w celu minimalistycznego wyposażenia danego pomieszczenia.

System obrotowo-przesuwny SwingLife

Do ościeżnicy EGO dedykowany jest system obrotowo-przesuwny SwingLife, który stanowi alternatywę dla drzwi łamanych oraz drzwi montowanych na zawiasach. System SwingLife oszczędza przestrzeń potrzebną do otwarcia drzwi i umożliwia swobodę aranżacji wnętrza. Dodatkowo system SwingLife można wyposażyć w mechanizm ABS, który zapewnia łagodne oraz bezpieczne zamykanie drzwi.

System SwingLife współpracuje z drzwiami o maksymalnej wadze 70 kg i może występować w połączeniu z klamką KUADRA w wersji z zamkiem lub bez. Dzięki zastosowaniu systemu SwingLife można otwierać drzwi w obu kierunkach zaoszczędzając przy tym niemal połowę miejsca potrzebnego do otwarcia tradycyjnych drzwi.

źródo i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet