Nowości

Filtr HEPA w odkurzaczu centralnym - importer TopVac

20.11.2014

TopVac Odkurzacze Centralne generalny importer kanadyjskich odkurzaczy marki Duovac, Husky
i Saniflo z przyjemnością prezentuje nowość na rynku polskim - filtr wylotu powietrza HEPA. To rewolucyjne rozwiązanie w systemach centralnego odkurzania. Zastosowanie urządzenia nie wymaga wykonywania wyrzutu powietrza na zewnątrz budynku dzięki czemu nie powstaje mostek termiczny spowodowany przekuciem w elewacji. Co więcej oczyszczone, ciepłe powietrze może zostać zatrzymane w domu bez jakichkolwiek konsekwencji i szkody dla użytkowników systemu.

Filtr HEPA w odkurzaczu centralnym - importer TopVac

Biorąc pod uwagę częstotliwość sprzątania w naszych domach odzysk ciepła wytworzonego podczas pracy odkurzacza nie jest bez znaczenia dla każdego kto ceni sobie oszczędność energii. Zakończenie instalacji filtrem HEPA wycisza cały system o około 2 dB. Jego specjalna konstrukcja pozwala wydmuchiwać przefiltrowane powietrze do pomieszczenia, w którym znajduje się odkurzacz nie zaburzając systemu wentylacji budynku.

Zamiast silnego strumienia wyczuwamy jedynie płaszcz ciepłego powietrza wokół filtra. Zawrócone powietrze zostaje oczyszczone w 99,97% z wszelkich zanieczyszczeń większych od 0,3 mikrona. Tak wysoki parametr pozwala na zastosowanie filtra HEPA również w przypadku domowników mających problemy alergiczne.

Likwidacja wyrzutu powietrza na zewnątrz budynku rozwiązuje także odwieczny problem drobnej zwierzyny, która zwłaszcza w okresie zimowym szuka wszelkich źródeł ciepła. Instalacja zakończona jedynie ruchomą klapką wydmuchu nie stanowi żadnej przeszkody dla gryzoni czy ptaków ażeby dostać się do komory silnika odkurzacza.

Więcej szczegółów o filtrze HEPA i jego zastosowaniu w tym numerze oraz u importera TopVac Odkurzacze Centralne www.topvac.pl 61 817 70 43 biuro@topvac.pl

źródło i zdjęcie: Top Vac

Firma powiązana:

TopVac

Telefon Infolinia 61 817 70 43
www.topvac.pl, www.odkurzaczehusky.pl, www.duovac.pl, www.saniflo.pl
biuro@topvac.pl

TopVac