Nowości

Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji

19.11.2014

Wiemy dobrze jak trudno znaleźć odpowiednie urządzenie w rozsądnej cenie. Jak wybrać najlepsze urządzenie spośród wielu dostępnych na rynku? Przede wszystkim należy dopasować je do indywidualnych potrzeb, szukać produktów sprawdzonych i przebadanych oraz energooszczędnych - tak by inwestycja przynosiła jak najwięcej oszczędności.

Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji

Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy WentylacjiCentrale ścienne HRU-MinistAir-W-450 cechuje znakomita wydajność - do 95% odzysku ciepła. Pozwala to w znacznym stopniu zniwelować straty energii. Dzięki funkcji by-pass - jeśli różnice temperatur są niewielkie lub kiedy powietrze na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż w pomieszczeniu, możliwe jest przesyłanie powietrza z pominięciem wymiennika.

Przefiltrowane świeże powietrze trafia wówczas do pomieszczeń bez wymiany ciepła z pomieszczeń.

Pracą rekuperatora łatwo sterować za pomocą praktycznego kontrolera, który w oparciu o zegar tygodniowy pozwala dopasować ilość nawiewanego powietrza oraz jego temperaturę do potrzeb mieszkańców.

Aby zwiększyć komfort domowników, rekuperator można połączyć z czujnikami CO2 czy wilgotności. Pozwoli to w sposób automatyczny dopasować parametry urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniach. Czujniki można dokupić dodatkowo, nie stanowią jednak podstawowego wyposażenia rekuperatora.

W trosce o świeżość dostarczanego powietrza, kontroler informuje o potrzebie wymiany filtrów. Funkcja sygnalizuje konieczność wymiany filtrów na podstawie sygnałów jakie są otrzymywane są od presostatu ciśnieniowego. Dzięki tej funkcji będziemy mieć pewność, że zawsze mamy czyste filtry i tym samym świeże powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Presostat jest elementem dodatkowego wyposażenia rekuperatora.

Centralę HRU-MinistAir-W-450 wyróżniają następujące cechy:

• Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego o dobrej szczelności i wysokiej odporności na starzenie
• Odzysk ciepła do 95% zgodnie z normą EN 308 - lider na polskim rynku
• Funkcja przeciwzamrożeniowa zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;
• Funkcja kontrolująca pracę nagrzewnicy elektrycznej wstępnej i wtórnej pozwala na odpowiednie sterowanie pracą nagrzewnicy wstępnej, gwarantuje zaciąganie powietrza z zewnątrz o odpowiedniej temperaturze chroniąc tym samym wymiennik przed zamarznięciem. Nagrzewnica wtórna w razie potrzeby dogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczeń.
• Funkcja kontroli filtrów sygnalizuje konieczność wymiany filtrów w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia.
• Możliwość podłączenia króćców w różnej konfiguracji. Dzięki temu można dostosować indywidualnie konstrukcję rekuperatora w zależności od miejsca i sposobu montażu.
• Zegar tygodniowy umożliwia ustawienie cyklu pracy rekuperatora według kolejnych dni tygodnia.
• Energooszczędne wentylatory EBM pozwalają na oszczędność energii elektrycznej

Rekuperatory Alnor - ciche i energooszczędne, odzyskujące zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczeń pozwolą cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

źródło i zdjęcia: Alnor Systemy Wentylacji

Firma powiązana:

Alnor Systemy Wentylacji

Telefon 22 737 40 00
www.alnor.pl
alnor@alnor.com.pl

Alnor Systemy Wentylacji