Nowości

FLX-REKU system oferuje firma Alnor

14.11.2014

W trosce o wygodę i łatwość montażu instalacji wentylacyjnej i rekuperacji, firma Alnor rozszerzyła swoją ofertę o FLX-REKU system. FLX-REKU system składa się z kanałów wentylacyjnych, skrzynek rozprężnych oraz innych elementów składających się na kompletną instalację, którą  można połączyć z rekuperatorem.

FLX-REKU system oferuje firma AlnorElastyczne przewody FLX wykonane są z wysokoudarnego polietylenu w dwóch wersjach – standardowy FLX-HDPE-75 oraz z aktywną warstwą srebra jako FLX-HDPE-A-75.
Antybakteryjna powłoka przewodów wentylacyjnych FLX-HDPE-A-75 wykonana jest na bazie tlenku srebra, zapobiegającej rozwojowi mikroorganizmów.

Dzięki niewielkim rozmiarom i właściwej konstrukcji przewody FLX mogą być montowane zarówno na sufitach jak i na ścianach oraz podłogach. Można chować je pod suchymi lub mokrymi tynkami. Zastosowanie materiałów o wysokiej trwałości i wytrzymałości mechanicznej pozwala na zalewanie instalacji w stropach czy wylewkach. Płaskie skrzynki rozprężne nie zabierają wiele miejsca, przez co nie ma konieczności wykonywania specjalnych elementów zabudowy ścian czy sufitów.

System FLX-REKU, dzięki wykorzystaniu niewielkiej ilości elementów, pozwala na wykonanie instalacji wentylacyjnej dopasowanej do indywidualnych wymagań. Montaż systemu nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Łączenia elementów wykonywane są na zatrzask, co w połączeniu z wykorzystaniem specjalnych uszczelek, pozwala na precyzyjny montaż bez obaw o szczelność.
Dzięki elastycznej konstrukcji kanałów, możliwe jest poprowadzenie instalacji najkrótszą drogą.

Gładka wewnętrzna powłoka przewodów FLX, minimalna ilość połączeń oraz kształtek, a także łagodne zagięcia rozprowadzanych kanałów, umożliwiają zmniejszenie oporów powietrza, dzięki czemu straty ciśnienia w instalacji są minimalne. Ze względu na brak wystających wkrętów montażowych, czyszczenie elementów systemu jest łatwe i precyzyjne.

źródło i zdjęcia: Alnor

Firma powiązana:

Alnor Systemy Wentylacji

Telefon 22 737 40 00
www.alnor.pl
alnor@alnor.com.pl

Alnor Systemy Wentylacji