Nowości

Grzejniki kanałowe Jaga - dyskretne ogrzewanie

24.01.2011

Niełatwo skonstruować dobry grzejnik kanałowy. Dobry, czyli taki, który będzie łatwy w montażu, uniwersalny w zastosowaniu oraz wydajny. Tym właśnie kwestiom - firma Jaga poświęciła wiele lat pracy i badań naukowych. Dla kogo grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Zamontowane w pobliżu drzwi tarasowych tworzą skuteczną barierę dla przenikającego przez szyby chłodu, dzięki czemu równoważą straty ciepła wywołane przez duże okna i szklane drzwi. Grzejniki kanałowe to także dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na dyskretnym ogrzewaniu. Urządzenia zamontowane pod poziomem podłogi w specjalnym kanale są praktycznie niewidoczne. Jedynym śladem ich obecności w pomieszczeniu jest metalowa lub drewniana kratka w podłodze, dzięki czemu  pod względem stylistyki grzejniki kanałowe współgrają z każdym stylem wnętrza.

Uniwersalność grzejników kanałowych. Jeszcze nie tak dawno stosowanie grzejników kanałowych mogły utrudniać specyficzne wymogi instalacyjne, konkretnie zaś głęboki kanał w którym montowano urządzenia. Nisza o głębokości kilkudziesięciu cm (standardowo od 50 do 70 cm) musiała być projektowana na etapie budowy. Barierę tę przełamał grzejnik Mini Canal firmy Jaga, który miał głębokość od 19 do 9 cm. Jednak prawdziwą rewolucję wywołał grzejnik Micro Canal z kanałem o głębokości 6 cm. Tak mała głębokość pozwala na powszechne stosowanie ogrzewania kanałowego zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w budynkach istniejących.

Za niewielkimi wymiarami grzejnika Micro Canal stoi nowoczesna technologia, która utrzymuje wydajność na wysokim poziomie (1000 W dla jednostki o długości wymiennika ok. 100 cm, głębokości 6 cm i szerokości 13 cm).

Co ważne, grzejniki kanałowe Jaga mogą pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Umożliwia to system dynamicznego doładowania o nazwie Dynamic Boost Effect, w który można wyposażyć praktycznie każdy grzejnik kanałowy belgijskiego producenta.

Pokaż mi swój grzejnik kanałowy, a powiem ci jakim jesteś producentem – ta parafraza dobrze oddaje szczególną pozycję grzejników kanałowych w ofercie. To urządzenia skomplikowane technologicznie, które w zamian oferują jeden z bardziej efektywnych i dyskretnych sposobów ogrzewania pomieszczeń.

Źródło: Synergia PR

Więcej

Firma powiązana:

Jaga Polska

Telefon 22 672 88 82
www.jaga.com.pl
info@jaga.com.pl

Jaga Polska